Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Türk İlaç, Zirve Pharma Ecza Deposuyla Sözleşme İmzaladı

Türk İlaç, Turkfleks markalı serumları için Zirve Pharma Ecza Deposuyla tek yetkli satıcılık sözleşmesi imzaladıklarını duyurdu.
Türk İlaç, Zirve Pharma Ecza Deposuyla Sözleşme İmzaladı

Türk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi (Türk İlaç), bugün itibarıyla Zirve Pharma Ecza Deposu’nu serumları için tek yetkili satıcı ilan etti. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre; Turkfleks marka serumların yurt içi özel hastane pazarında satış ve dağıtımı için bu sözleşme imzalandı.

Zirve Pharma Ecza Deposu, serumlar için tek yetkili satıcı konumuna gelirken, yıllık 30 milyon adet alım garantisi içeren sözleşmede ortalama birim fiyatının 4,5 TL olduğu belirtildi. İlk sipariş onayının ise 3 milyon adet için gerçekleştiği Türk İlaç tarafından KAP’a bildirildi. Bu anlaşmanın finansallarına etkisinin 120 milyon TL olmasını planladıklarını da ifade etti.

Açıklamanın geldiği sıralarda Türk İlaç hisseleri (TRILC) %3,98 oranında yükselişle 13,84 liradan işlem görmeye başladı.
Türk İlaç Hisseleri Yüzde 3,98 Yükseliş
Kaynak: Investing

Türk İlaç hisseleri dünkü işlemlerde sabah seansında düşüş kaydettikten sonra ikinci yarıda hafif toparlanma gösterdi. Kapanıştan hemen önce 13,21 liraya kadar gerileyen hisseler, 13,31 liradan kapanışı gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise yükselişle 13,41 liradan başlayan Türk İlaç hisseleri, günü pozitif bölgede geçirmeye başladı.

Güçlü bir yükseliş gösteren hisseler, 13,60 liranın üstünü görmeyi başarırken yükselişini %4 civarınadoğru taşıyor. Hisselerin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda uzun vadede 16,08 – 17,08 – 19,44 lira seviyeleri direnç noktaları olarak takip ediliyor. Aşağı yönde ise 10 – 12,36 – 13,72 lira seviyeleri de destek noktaları olarak görev yapıyor.

Hisseler TL bazında haftalık periyotta %9,46 oranında gerileme kaydetmiş durumda. Aylık periyotta ise %13,40 oranında değer kaybetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum