Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TUPRS Son Ayların En Düşük Seviyelerine Gerilerken THYAO’dan Kod Paylaşımı

Yurt içi şirket gelişmelerinde KAP'ta açıklama yapan THYAO ve düşüşü ile gündeme gelen TUPRS'ye bakış.
TUPRS Son Ayların En Düşük Seviyelerine Gerilerken THYAO’dan Kod Paylaşımı
Son Güncelleme: 
Yorum

Yurt içi piyasalarda dikkatimizi çeken hisse senetlerine baktığımızda ilk aklımıza gelen öncü hisseler olarak tabirlenebilecek hizmette THYAO, üretimde TUPRS ve bankacılıkta GARAN oluyor. Endeksin 50 günlük üssel hareketli ortalamasında bulunan 91.026 ve 100 günlük h.o’da görülen 91.624 noktaları olası destekler olarak takip edilirken gevşemenin dünya piyasaları baskısında gerçekleştiği yorumlanmakta. Bu gelişme özellikle yabancı yatırımcı işlem hareketleri ile teyit edilmekte.

THYAO’ya baktığımızda hisse dünkü geri çekilmesine karşılık bir toparlanma göstererek günü 16,37 TL/p’den kapatmıştı. Endekse duyarlılığı fazla olan kağıt bugün 13,39 TL/p’de kaydettiği günlük bazda tepe noktası ile 16,06 TL/p’de oluşturduğu dip noktası arasında dalgalanmakta.

THYAO KAP Açıklaması ve Hisseye Teknik Bakış Ilımlı

THYAO Teknik Verileri Tarafında Ilımlı GörünüyorKAP’ta yapılan açıklamaya göre şirket Hindistan’ın en büyük iç hat taşıyıcısı InterGlobe Aviation Ltd.(“IndiGo”) arasında Kod Paylaşımı anlaşması imzaladı. Gereken mevzuatlar yönetim onaylarının alınmasını takiben etkinlik kazanacak olan Kod Paylaşımı anlaşması, her iki hava yolunun iki ülke arası seferlerini ve öte noktalarını kapsayacağı duyuruldu. Anlaşmanın şirket açısından önemi, Türkiye’ye sefer düzenleyecek ilk Hint menşeli taşıyıcı şirket IndiGo için ilk uluslararası Kod Paylaşımı anlaşması olması kaynaklı vurgulandı.

Hisse olası teknik noktalarında 16,17 seviyesinde bir denge gözetimi sunarken 15,95 bölgesinde olası desteğini ve 16,60 bölgesinde ise olası direncini sergilemekte. Yorumlanan teknik verilere göre endeksin de baz alındığında duruşunda çok büyük olumsuzluk arz etmeyen THYAO 50 günlük üssel h.o’da bulunan 15.84 ve 20 günlük h.o’da bulunan 16.098 seviyesinin üzerinde bir grafik çiziyor.

TUPRS Son Zamanların En Düşük Seviyelerinde

Bugün Kaydedilen Değer Kaybı ile Son Ayların En Düşük SeviyeleriTUPRS dün kaydettiği 121,20 TL/p seviyesindeki kapanışı ile bugünkü geri çekilmesini nispeten işaret etmişti. Hisse günlük bazda oluşturduğu 118,0 TL/p ile son ayların en düşük seviyesini de kaydetmiş oldu. Gün içersinde 121,60 ve 118,0 noktaları arasında dalgalanan kağıttaki haftanın son işlem günündeki pozisyon ağırlığı satış yönünde (yaklaşık 30 bin lot) gözlemlenmekte.

Hareketli ortalamalarının altında seyreden hisse senedinde teknik indikarötler tarafında da kırmızı sinyaller gözlemleniyor. RSI (14) 19,615 ile satım bölgesinde grafiklenirken MACD -1,140 seviyesinde satım bölgesinde şekilleniyor. Gelişmelerini yakından takip ettiğimiz hisse de haftalık ve aylık değişim oranı ise eksi tarafta sırası ile %1.82 ve %1.90 olarak kaydediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu