Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trabzonspor Kouassi Transferinin Detaylarını Açıklarken Hisseleri Negatif Bölgede

Trabzonspor Jean Evrard Kouassi'nin transferiyle ilgili açıklamalarda bulunurken, hisseleri %1 civarında düşüş kaydediyor.
Trabzonspor Kouassi Transferinin Detaylarını Açıklarken Hisseleri Negatif Bölgede
Son Güncelleme: 
Yorum

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. tarafından 8 Aralık tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Jean Evrard Kouassi’nin transferi açıklanmıştı. Bugün KAP’a yapılan açıklamada ise transferin detaylarına yer verildi.

Trabzonspor Fildişi Sahili’nin yıldızı olan ve serbest statüde yer alan Jean Evrard Kouassi ile 3,5 yıllık bir anlaşma imzalamıştı. Buna göre; 2021 – 2022 futbol sezonu için 500 bin Euro garanti ücret verileceği belirtildi. Kouassi’ye 2022 – 2023, 2023 – 2024 ve 2024 – 2025 sezonları için 1’er milyon Euro garanti ücret ödeneceği açıklandı.

Bunlar dışında futbolcuya 2021 – 2022 sezonu için 200 bin Euro, diğer her bir sezon için yıllık 400 bin Euro imza ücreti ödeneceği de ifade edildi. Menajerlik hizmet bedeli olarak futbolcu ile olan sözleşmenin devam etmesi şartına bağlı olarak futbolcuya ödenecek yıllık ücretin %10’unun ödeneceği açıklandı.

Bu gelişmeler yaşanırken Trabzonspor hisseleri (TSPOR) TSİ 12:26 sularında %1,15 oranında ekside 6,88 lirada seyretmeye başladı.
Trabzonspor Hisseleri %1,15 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 23 Kasım gününde 9,51 liraya kadar tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Bu tarihten sonra başlayan düşüş eğilimi sonucunda hisseler, 8 Aralık’ta 6,75 liraya kadar geriledi. Ardından toparlanarak 7,4 lira sınırına kadar yükselmişti.

Hisseler dün yataya yakın bir seviye izlerken 7 lira sınırında kalmıştı. Kapanışı 6,97 liradan gerçekleştiren Trabzonspor hisseler, bugünkü işlemlere 7 lira denemesi yaparak başladı. Ancak düşüşten kurtulamayan hisseler, 6,84 liraya kadar geriledi.

Trabzonspor hisselerinde aşağı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 6,81 ve 6,74 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 6,97 ve 7,06 liradaki direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %6,72 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %6,61 değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %157,62 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu