Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

THY Hisseleri Kademeli Yükselişle Haftalık Kaybından Toparlandı

Türk Hava Yolları hisseleri haftaya yükselişle başlarken, geçen haftaki düşüş eğiliminin ardından haftalık kaybını silmeyi başardı.
THY Hisseleri Kademeli Yükselişle Haftalık Kaybından Toparlandı

Türk Hava Yolları, mart ayına güçlü bir başlangıç yaparak bir yıldan uzun sürenin en yüksek seviyesini 15,17 lira ile kaydetmişti. Mart ayının ortasında ise bu seviyeden uzakta işlem görse de toparlanma eğilimi gösteriyor. Bugünkü kademeli yükselişiyle birlikte geçen hafta gösterdiği düşüşün ardından haftalık kaybı kazanca çevirdi.

Borsa İstanbul’da işlem gören THYAO kodlu hisseler, geçen haftaki işlemleri 14,50 liradan sonlandırdı. Bugünkü işlemlere açılışta 14,58 liraya kadar yükselen hisseler, kademeli bir toparlanma eğilimi kaydetti.

THY hisseleri TSİ 12.30 sularında %1,86 oranında yükselişle 14,77 liradan alıcı buluyor.
THY Hisseleri %1,86 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 14,77 liraya kadar yükselirken, haftalık getirisi %0,67 düzeyine ulaştı. Aylık bazda %18,64 kazanç sağlayan hisselerin yıllık getirisi ise %44,20 düzeyinde bulunuyor. Hisselerin işlem hacminde ise kayda değer yükseliş görülüyor.

THY hisselerinin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 14,83 lira birinci direnç olarak takip edilecek. Eğer yeniden düşüşe geçerse 14,51 lira seviyesinde ilk destek noktası bulunuyor.

Şirket kapsamındaki gelişmelere baktığımızda ise Havayolu Çalışanları Sendikası (Hava-Sen) ile yaşanan sendika seçme özgürlüğü mücadelesinde Anayasa Mahkemesi2nin sendika ve THY çalışanları lehine karar verdiği bilgisi paylaşıldı.

Yakın tarihli bir diğer gelişme de AnadoluJet’in İran Urumiye kentini uçuş ağına eklemesi ve dün yapılan “Yolcularımızın dikkatine: Resmi makamların aldığı karar uyarınca, 15 Mart 2021 tarihinden itibaren Türkiye varışlı uçuşu bulunan yolcularımızın uçuşlarından önceki son 72 saat içerisinde “http://register.health.gov.tr” adresindeki Türkiye’ye Giriş Formunu doldurmaları gerekmektedir.” açıklaması bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum