Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

THY Hisseleri Düşüşten Fazla Etkilenmezken 2 Haftanın Yükseğini Gördü

Türk Hava Yolları hisseleri, bugün küresel piyasalarda başlayan düşüşten fazla etkilenmezken, 7 Eylül'ün ardından kaydedilen en yüksek seviyeyi gördü.
THY Hisseleri Düşüşten Fazla Etkilenmezken 2 Haftanın Yükseğini Gördü

Türk Hava Yolları (THY) hisselerindeki güçlü performansıyla yatırımcısına güven verirken, bugün borsada gerçekleşen satışlardan fazla etkilenmedi. Küresel piyasalarda Covid-19 ve ekonomik yavaşlama endişelerine ek olarak, Amerikan Merkez Bankası’nın bu hafta yapacağı açıklamalar risk iştahını düşürdü.

Düşen risk iştahıyla birlikte Asya piyasalarında başlayan düşüş, Avrupa borsalarına sıçradı. Neredeyse tüm günü negatif bölgede geçiren Borsa İstanbul 100 endeksi (BIST 100) ise 1386 puana kadar geriledi ve haftalık %3’ten fazla değer kaybına işaret etmeye başladı.

Türk Hava Yolları hisseleri (THYAO) ise Borsa İstanbul’da görülen bu düşüşten fazla etkilenmedi. Güne düşüşle başladıktan sonra kayıplarını bir saat işçinde geri aldı. Günün büyük kısmını yataya yakın geçiren hisseler daha sonra 2 haftanın en yükseğini gördü.

THY hisseleri TSİ 16:40 sularında 12,87 liraya kadar ulaşarak 7 Eylül tarihindeki 13,09 liradan sonra gördüğü en yüksek seviyeyi kaydetti.
THY Hisseleri Yüzde 0,63 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler daha sonra %0,63 oranında yükselişle 12,80 liradan el değiştirmeye başladı. THY hisseleri geçen haftaki işlemleri 12,72 liradan tamamladıktan sonra bu haftaya 12,58 liradan açılış yaptı. Açılışın ardından en düşük 12,57 lirayı gören hisseler toparlanarak 12,79 liraya kadar yükseldi.

Hisseler dalgalı bir açılışın ardından 12,65 – 12,70 lira aralığında seyretmeye başladı. TSİ 15:00 sonrasında bir miktar gerileyen hisseler, 12,55 liradan dik bir çıkış gerçekleştirdi. Güçlü yükselen THY hisseleri, 12,87 liraya kadar tırmandı.

Hisselerin yukarı yönde hareketinin devam etmesiyle birlikte 12,95 ve 13,07 lira seviyeleri önemli direnç noktaları olarak görev yapacak. Aşağı yönde ise 12,63 ve 12,43 lira seviyeleri destek noktaları olarak incelenecek.

THY hisselerinin haftalık performansını incelediğimiz zaman %2,89 oranında değer kazancına işaret ettiğini görüyoruz. Aylık bazda ise %4,32 kazandıran hisseler, yıllık periyotta %23,57 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum