Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sönmez Pamuklu 50 Milyon TL’lik Sermaye Artırımı için Başvuru Yaptı

Sönmez Pamuklu ve Sönmez Filament bedelsiz sermaye miktarlarını artırmak için SPK’ya izin başvurusunda bulundu.
Sönmez Pamuklu 50 Milyon TL’lik Sermaye Artırımı için Başvuru Yaptı

Sönmez Pamuklu Sanayii A.Ş. sermaye artırımı hakkında açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) 79.931.250 TL olan mevcut sermayenin, iç kaynaklardan bedelsiz pay alma suretiyle 50.068.750 TL artırılması için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK), başvuru yapıldığı bildirildi.

İhraç izni geldikten sonra ulaşılacak sermaye tutarı 130 milyon TL olacak. KAP’ta yer alan tabloya göre iç kaynaklardan bedelsiz pay alma oranı %62,63, ana sözleşme sermaye maddesinin tadiline yönelik SPK başvuru tarihi 7 Mayıs 2021, SPK onay tarihi 15 Haziran 2021 oldu.

10 Ağustos’ta genel kurulun gündemine taşınan sermaye artırımına yönelik bedelsiz payların ihraç izni için başvuru bugün (18.08.2021) tarihinde yapıldı.
Bedelsiz Payların Halka Arzı İçin SPK'ya Başvuru
Kaynak: KAP

Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş. de sermaye artırımı için başvuru yaptığını duyurdu. KAP açıklamasında “Şirketimiz ödenmiş sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle, 56.065.000,00 TL’den 74.000.000,00 TL’ye artırılmasına ilişkin olarak bedelsiz payların ihraç izni için SPK’ya başvurulmuştur.” bilgisine yer verdi.

Sönmez Pamuklu’nun borsadaki durumuna bakıldığında son dönemde zayıf performans sergilediğini görüyoruz. SNPAM koduyla yer alan hisseler, haftalık bazda %0,58 geriledi.

Aylık olarak 13,00 – 14,90 arasında hareket edip, yatırımcısına %1,5’e yakın kaybettirdi. Yıllık kazancı %35 olurken, gördüğü en düşük fiyat 9,85, en yüksek 32,92 TL oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum