Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Düşen Snapchat Hisselerine George Soros Desteği

Ünlü milyarder, Snapchat'e destek vermeye devam ediyor. Sosyal medya platformunun sadık yatırımcısı ise hisselerini elden çıkarmamaya kararlı görünüyor. İşte batan gemiden kaçanlar ve kaptan olmaya aday Soros;
Düşen Snapchat Hisselerine George Soros Desteği
Son Güncelleme: 
Yorum

Herkes gider Mersin’e, George Soros gider tersine! Evet, ünlü yatırımcı son kararıyla tam olarak bu deyimde yer almayı hak etti. Çünkü Soros, diğer yatırımcılar birer birer Snapchat hisselerini ellerinden çıkartmaya çalışırken, o aksini yaparak daha çok alım yapıyor. Ve, başarılı milyarderin bu yatırımının ardındaki neden doğal olarak merak ediliyor. En çok da Soros’un gemiyi en son terk eden kaptan olup olmayacağı konuşuluyor. İşte ayrıntılar:

İhtişamlı bir halka arzdan sonra iyi bir performans göstererek yatırımcıların gözdesi olan Snapchat, şaşırtıcı bir şekilde düşüş yaşamıştı.

Snapchat, şaşırıcı bir şekilde düşüş yaşamıştı

Bildiğiniz üzere, Snap kodlu hisseler 2 Mart’ta 17 dolardan halka arz edilmiş, 24 saat sonra silinmeyecek hikayeler yazılmıştı.

Facebook ile rekabette her geçen gün eriyen Snapchat, halka arzından bu yana 21 milyar dolar değer kaybetti.

Facebook ile rekabette her geçen gün eriyen Snapchat, değer kaybetti.

Ünlü sosyal medya platformunun hisse fiyatlarının yarı yarıya düşmesi, bu durumun en açık kanıtı! Kaldı ki Snapchat’in en büyük yatırımcıları da kaçarcasına hisselerini elden çıkarmaya uğraşıyor.

Bir dönem 36 milyar dolarlık piyasa değeri olan platform, kurucusu Evan Spiegel’i de en genç milyarderler arasına yerleştirmişti.

Evan Spiegel’i de dünyanın en genç milyarderleri arasına girmişti.

Ancak şu anda değeri 16 milyar dolara kadar düştü ve hisse fiyatları gerilemeye devam ediyor. ABD Sermaye Piyasası Kurumu kayıtlarına göre David Tepper’in sahibi olduğu Appaloosa 100 bin Snap hissesini sattı.

Buna ek olarak; Moore Capital ve Jana Partners gibi büyük sermaye kuruluşları da hisselerini elden çıkardı.

Moore Capital ve Jana Partners gibi büyük sermaye kuruluşları da hisselerini elden çıkardı.

Ayrıca Amerikalı ünlü yatırımcı Dan Loeb de 2.25 milyon şirket hissesini satmaya hazırlanmasıyla birlikte Snapchat, büyük bir darbe daha aldı. Fakat George Soros, tüm bu gelişmelere rağmen Snapchat’ten vazgeçmedi.

Sıfırdan başlayıp milyarder olan Macaristan doğumlu George Soros, Snapchat yatırımlarını elinde tutmaya oldukça kararlı!

George Soros, Snapchat yatırımlarını elinde tutmaya oldukça kararlı!

Platformun sadık yatırımcısı gözüyle bakılan Soros, 27.5 milyon dolar değerindeki 1.55 milyon Snap hissesiyle işlem yapmaya devam ediyor. 25 milyar dolar civarında servete sahip olan Soros, gözle görülür düşüşe rağmen hisselerini satmaya yanaşmıyor.

Neticede; Snapchat pek çok yatırımcı için cazibesini kaybetse de Soros için hala koruyor olmalı. Zira geçen çeyrekte günlük 8 milyon yeni kullanıcı olan Snapchat’in 2. çeyrekte 7 milyon yeni kullanıcıya düştü. Bir günde % 15 değer kaybetmiş, 12 doların altına inmişti. Yani Soros’un Snapchat için gerçekten sadık bir yatırımcı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu