Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Skybridge Capital CEO’su Scaramucci Bitcoin ile Altını Karşılaştırdı

SkyBridge Capital'den Anthony Scaramucci, Bitcoin'in bir değer deposu olarak altına kıyasla faydalarını ortaya koyduğunu söyledi.
Skybridge Capital CEO’su Scaramucci Bitcoin ile Altını Karşılaştırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Hedge fon yöneticisi Anthony Scaramucci, yatırımcılar üzerinde çalışmak için zaman ayırırsa, Bitcoin’in altından daha üstün bir yatırım aracı olduğunu belirtti. Skybridge Capital CEO’su Scaramucci katıldığı bir yayında Bitcoin’e olan inancını bir kez daha dile getirdi.

Bitcoin’in 2021’de yükselmesiyle birlikte, küresel devlet para basımıyla ilişkili risklerden yararlanamayan altın pahasına kazanımların gelip gelmediği hakkında sorular sorulmaya devam ediyor. Scaramucci, iki varlığı karşılaştırırken, tercihi konusunda çok az şüphe bıraktı ve altının 4.000 yıldır bir değer deposu için tercih olabileceğini, ancak hiçbir şeyin sonsuza kadar olmadığını savundu.

Bitcoin Altına Göre Daha Avantajlı

Bitcoin Altına Göre Daha Avantajlı

Yorumlar, özellikle Bitcoin’in başarısız olacağına ikna olan ve merkez bankası ekonomik politikasının tehlikelerinden kaçmak için tek seçenek olarak altını bırakan Peter Schiff gibi sağlam altın savunucularının karşısında yer alıyor. Devam eden Scaramucci, Bitcoin’in teknoloji olarak paranın rolünü yerine getirdiğini vurguladı.

Scaramucci açıklamasında “Pek çok yönden, eğer çalışırsanız, altından daha iyidir. Depolaması daha kolaydır, daha hızlı hareket ettirebilirsiniz ve daha güvenilirdir” ifadelerini kullandı. Yatırımcılara temkinli olmaları yönünde uyarılarda bulunan Skybridge Capital CEO’su, 125 milyon Bitcoin yatırımcısı olduğunu tahmin ettiğini ve 2025 yılında bu sayının 1 milyara ulaşacağını beklediğini söyledi.

SkyBridge, Aralık 2020’de, Bitcoin’in fiyatının 30.000 dolara doğru parabolik dalgalanmalarından birinin ortasında olduğu bir zamanda bir BTC fonu başlatmış ve gündeme gelmişti. O zamandan beri kurumsal eğilim hız kazandı. Bu hafta Morgan Stanley, müşterilere Bitcoin fonlarına maruz kalma sunan ilk büyük banka oldu .

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%