Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC, Binance US’u Piyasa İlişkileri Nedeniyle Mercek Altına Aldı

ABD’li düzenleyici Binance’ın ABD’deki kolunu, iki firma ile olan ilişkileri nedeniyle araştırmaya başladı.
SEC, Binance US’u Piyasa İlişkileri Nedeniyle Mercek Altına Aldı
Yorum

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) son dönemde kripto para piyasasının aktörlerine yönelik araştırmalarını sıkılaştırıyor. Son olarak dünyanın en büyük kripto para borsası olank Binance’ın ABD kolu, düzenleyici kurumun radarına girdi.

The Wall Street Journal’de yer alan habere göre SEC, Binance US ile borsanın kurucusu Changpeng Zhao’ya ait iki firma arasındaki ilişkileri araştırıyor .

Araştırmaya konu olan iki firma Sigma Chain AG ve Merit Peak Ltd., Binance.US’ta piyasa yapıcılar veya fiyat oynaklığını hafifletmek için sürekli alım satım yapan tüccarlar olarak, kripto para ticareti gerçekleştiriyor.

Üç yıl önceki kurumsal belgeler ve o dönemin yöneticileri, CZ’nin şirketlerle olan bağlantılarını doğruluyor. Ticaret ortaklarının borsaya erişim noktasında ayrıcalık görüp görmediği başlıca endişe kaynağı olmakta.

Piyasa yapma faaliyetleri, geleneksel finansta ve kripto piyasasında yaygın olarak kullanılıyor. Bu faaliyetler yatırımcılara likidite sağlıyor. Binance’ın global platformu 2019 yılında ABD’li düzenleyici tarafından yasaklanmıştı.

Kripto para borsası bu yaptırımın ardından Binance US adıyla ABD kolunu faaliyete sokmuştu. Binance borsası son dönemde çeşitli faaliyetleri neden gösterilerek, İngiltere, Singapur gibi pek çok ülkede denetleyici yaklaşımla karşı karşıya kalıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%