Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SBI Holdings Bitcoin Madencilik Havuzu Hizmetini Başlatıyor

Japon banka devi kripto madencilik hizmet duyurusunu gerçekleştirdi.
SBI Holdings Bitcoin Madencilik Havuzu Hizmetini Başlatıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Büyük Japon holdingi SBI, yan kuruluşu SBI Crypto altında sunulacak olan kripto para birimi madenciliği hizmetinin lansmanını duyurdu. Kripto endüstrisinde çok sayıda ticari plana sahip olan dev şirket, Ağustos 2017’den bu yana denizaşırı madencilik çiftliklerinde kendi kendine madencilik yapan dijital varlıklar ve şimdi de hizmetlerini kitlelere açıyor.

SBI Crypto madencilik havuzu, şu anda Bitcoin madencilik endüstrisinin yüzde 1.16’sı ile 1.82 EH/s’lik bir hash oranı üretiyor. Firma Poolin, F2Pool ve Binance gibi devlerle rekabet ediyor ve operasyon ölçeğini genişletiyor. SBI, madencilik altyapısını Northern Data AG ile stratejik bir ortaklıkla geliştirdi ve havuz hizmetlerinin bir kısmı, veri merkezi yönetim hizmetlerini tamamlamak için geliştirildi.

Talep Şartı Kalkacak

Talep Şartı Kalkacak

SBI yalnızca talepler üzerine yeni madencilik hesaplarına izin veriyor olsa da, önümüzdeki aydan itibaren talepler olmadan kayıtlar açacak.

SBI resmi açıklamasında, “Havuz hizmetinin bu yılın başlarında sınırlı olarak serbest bırakılmasının ardından, havuzu halka açmaktan memnuniyet duyuyoruz. Geliştirilen özelliklerin çoğu kurumsal müşterileri hedeflerken, hizmet bireysel müşterilere de sunuluyor.” ifadelerine yer verdi.

SBI, döviz hizmetlerinden kredilendirmeye kadar kripto endüstrisinde önemli paya sahip büyük bir Asya şirketidir. Firma daha çnce sınır ötesi ödemelerde blockchain altyapısının kullanımını teşvik etmek için Ripple ile ortak bir girişim kurmuştu.

Holding grubu, kripto işletmelerinin küresel genişlemesi için uluslararası finans firmalarıyla bir kripto ortak girişimi kurmayı da planlıyor. Madencilik havuzu hizmetlerinin yanı sıra, Tokyo merkezli şirket, daha önce kripto madenciliği donanımı üretimi için bir yan kuruluş kurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%