Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sabancı Holding Hisseleri Philip Morris Paylarının Satış Haberiyle %2 Yükseldi

Sigara sektöründen çekilmek için adım atan Sabancı Holding, Philip Morris’teki paylarını satmaya karar verdi. Şirket hisseleri bu gelişmeyle alıcılı seyrediyor.
Sabancı Holding Hisseleri Philip Morris Paylarının Satış Haberiyle %2 Yükseldi

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (SAHOL) hisseleri, Perşembe gününe artıda başladı. Hisseler günün ilk yarısında %2’den fazla prim yaparken, kaydettiği en yüksek fiyat 9,96 oldu.

Sabancı Holding hisselerinde Philip Morris’teki payların, şirketin çoğunluk hissedarı Philip Morris International’a (PM) devredileceğine dair gelişmenin desteği görüldü.

Şirket hisseleri saat 12.11’de %1,88 artışla, 9,77 liradan işlem görüyor.
Sabancı Holding Hisseleri %1,88 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son kapanışta 9,59 lirayı kaydeden hisseler, dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan devir süreci gelişmesiyle 9,91’den açıldı.

Şirket açıklamasında Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PHILSA) sermayesinin %25’ini temsil eden 750.000 TL nominal değerli paylar ile Philip Morrissa Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış A.Ş. (PMSA) sermayesinin %24,75’ini temsil eden 173.250 TL nominal değerli payların tamamının, PM’ye devredilmesi için Rekabet Kurumu’na müracaat etmeye karar verildiği belirtildi.

Söz konusu payların toplam değeri 2.887.000.000 TL ediyor. Eğer kurum bu başvuruya onay verirse Sabancı ile PM arasında alım-satım sözleşmesi imzalanacak. Onay gelmesi halinde satışların bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Deniz Yatırım sigara sektöründen çekilmeye hazırlanan Sabancı Holding’in bu adımının, hisseler üzerinde olumlu etki yaratacağını belirtti. Ziraat Yatırım’dan ise sınırlı pozitif tahmini yapıldı.

Hisseler Philip Morris paylarının satışı haberiyle günü alıcılı geçirirken, haftalık %0,65, aylık %3,62 negatif bölgede hareket ediyor. Yıllık bazda ise %5’in altında değer kazandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum