Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (29 Nisan-3 Mayıs 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (29 Nisan-3 Mayıs 2024)
HABER GİRİŞ

Borsa Mayıs ayına girilmesi ile beraber yükselişine hız verdi ve yeni rekor seviyelere imza attı. BIST 100 endeksi geride kalan haftada yüzde 3’ten fazla artış kaydetti e 10.000 puan barajının üzerine çıktı. Hafta içerisinde en yüksek seviye 10.286 puan olarak kaydedildi.

Piyasa kapandığında ise endeks 10.276 puan seviyesindeydi. Bu hafta yurt içinde takip edilen başlıca veri TÜİK tarafından açıklanan Nisan ayı enflasyon rakamları oldu. Yıllık bazda TÜFE’nin yüzde 70’e yaklaştığı görüldü. Diğer yandan dış ticaret verileri bu hafta takip edildi.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yurt dışında ise ABD’de FED’in faiz kararı ve tarım dışı istihdam raporu odakta oldu. Bu gelişmeler ışığında bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde oldu.

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Bu hafta borsa rekora koşarken, OSMEN, MMCAS ve MEGAP en çok kazandıran hisse senetleri oldu.

1. OSMEN Yüzde 46 Kazandırdı – Osmanlı Menkul (OSMEN)

OSMEN haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yeni bir eşiğin açıldığı işlem haftasında en çok yükselen hisse senedi OSMEN oldu. Haftalık bazda yüzde 46 artış kaydeden hisse senedi 310 TL seviyesine çıktı. Hisse senedi bu yükselişi ile kendi rekorunu kırdı.

GCM Yatırım Banner

2. MMCAS Yüzde 46 Kazandırdı – MMC Sanayi (MMCAS)

MMCAS hissesi bir önceki haftadaki yükselişini devam ettirdi ve yüzde 46’ya varan artış yaşadı. Haftanın en çok kazandıran hisselerinden olan MMCAS 23,46 TL’ye ulaştı.

3. MEGAP Yüzde 46 Kazandırdı – Mega Polietilen (MEGAP)

Haftalık bazda yüzde 46 artışı ile öne çıkan bir diğer hisse senedi MEGAP oldu. Borsanın rekora koştuğu haftada hisse senedi 8,36 TL’ye yükseldi.

4. YGYO Yüzde 40 Kazandırdı – Yeşil GYO (YGYO)

Bir önceki haftanın da en çok kazandıran hisseleri arasında yer alan YGYO bu hafta da üst seviyelerde yer almayı sürdürdü. Haftalık bazda yüzde 40 artan hisse senedi 11,55 TL seviyesini gördü.

5. UZERB Yüzde 34 Kazandırdı – Uzertaş Boya (UZERB)

UZERB hisseleri yeni haftada yüzde 34’e varan yükselişi ile öne çıktı. Bu artış hisse senedinin değerini 1111 TL’ye taşıdı.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Borsada bu hafta BRKVY, BJKAS Ve AKENR en çok düşüş yaşayan hisse senetleri oldu.

1. BRKVY Yüzde 35 Kaybettirdi – Birikim Varlık (BRKVY)

BRKVY haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın 10.000 puanı aştığı haftada BRKVY hisseleri en çok düşen varlık oldu. Haftalık bazda yüzde 35 düşüş yaşayan hisse senedinin değeri 110 TL’ye kadar geriledi.

2. BJKAS Yüzde 34 Kaybettirdi – Beşiktaş (BJKAS)

Bir önceki haftanın da en çok düşen hissesi olan BJKAS kayıplarını artırmaya devam etti. Bu hafta yüzde 34 kayıp yaşayan hisse senedinin değeri 38,56 TL seviyesindeydi.

3. AKENR Yüzde 23 Kaybettirdi – Ak Enerji (AKENR)

Hafta içerisinde borsada düşüşü ile öne çıkan bir diğer hisse senedi AKENR oldu. Haftalık bazda kaybını yüzde 23’e taşıyan hisse senedinin değeri 17,76 TL’ye geriledi.

4. CRDFA Yüzde 19 Kaybettirdi – Creditwest (CRDFA)

CRDFA hisseleri bu hafta yüzde 19 düşüş yaşadı ve en kötü performansa imza atanlardan oldu. Bu düşüş sonrası hisse senedi 8,97 TL’de işlem görüyordu.

5. TDGYO Yüzde 15 Kaybettirdi – Trend GYO (TDGYO)

Geride kalan haftada TDGYO yüzde 15 kayıp yaşadı ve en çok düşenlerden oldu. Hisse senedi piyasa kapanışında 12,9 TL seviyesindeydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.