Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’nın Kriptoyu Yasaklama Fikri Önde Gelen İsimlerin Tepkisini Çekti

Telegram CEO’su Durov’un da aralarında olduğu pek çok popüler isim, hükümetin kripto para yasağını değerlendirdi. Detaylar haberde…
Rusya’nın Kriptoyu Yasaklama Fikri Önde Gelen İsimlerin Tepkisini Çekti
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya geçtiğimiz günlerde kripto para ticaretini yasaklayacağı haberi ile gündeme gelmişti. Bu durum ülkede pek çok tanınmış isim tarafından tepkiyle karşılandı. Telegram CEO’su Pavel Durov ve politikacı Leonid Volkov, olası yasağı eleştirdi.

Telegram kurucusu Pavel Durov, önerilen kripto yasağının teknoloji ekonomisinin bir bölümünü yok edeceğini belirtti. Bu yasağın genel olarak blockchain teknolojisinin gelişimini yavaşlatacağını söyleyen Durov, finanstan sanata geniş çevrelerin verimliliğinin arttığını belirtti.

Yasak Aracı Kurumları Ortaya Çıkarabilir

Yasak Aracı Kurumları Ortaya Çıkarabilir

Leonid Volkov ise kripto paraları yasaklamayı boşa kürek çekme olarak yorumluyor. Ünlü siyasetçi, Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB), kripto paranın sistematik olmayan muhalefet ve aşırılıkçı örgütleri finanse etmek için kullanılabileceği için yasağı ilerletmede etkili olduğunu düşünüyor.

Volkov teknik olarak kripto para yasağının kişiden kişiye transferi yasaklamakla aynı şey olduğunu belirtti. Siyasetçi hükümetin borsalara para yatırmayı zorlaştırabileceğini ancak bunun yeni aracı kurumları ortaya çıkaracağını belirtti.

Rusya’nın komşu ülkeleri de kripto para ticaretine yönelik katı duruşuyla öne çıkıyor. Komşu ülke Gürcistan’daki vatandaşlara kripto madenciliğini durdurmak için yemin ettirildi. Kosova ve Kazakistan hükümetleri de yakın zamanda kripto madenciliğini yasaklayan ülkeler listesine eklenmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%