Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

PPG 3. Çeyrek için Satış Tahminini Düşürürken Hisseler 5 Ayın Zayıfını Test Etti

PPG hisseleri, şirketin üçüncü çeyrek için satış hacmi tahminini düşürmesiyle geriledi.
PPG 3. Çeyrek için Satış Tahminini Düşürürken Hisseler 5 Ayın Zayıfını Test Etti

Pensilvanya merkezli PPG Industries, şirketin bugünkü açıklamalarıyla sert düştü. Açılış öncesinde de satıcılı seyreden hisseler, seansta aynı yönde hareket etti.

Dün en son 155,66 dolarda kapanış yaparken yeni güne 149,49 dolarla başladı. TSİ 17.30’da yüzde 2,60 ekside fiyatlanan hisselerin hareket aralığı 149,00 – 153,65 dolar oldu.

Gün içi düşük seviye PPG kodlu hisselerin Nisan’ın başından bu yana gördüğü en zayıf değer oldu.
PPG Industries Hisse %2,60 Düşüş
Kaynak: MarketWatch

PPG hisseleri son düşüşle 5 günde yüzde 6 değer kaybı yaşadı. Yıl başından bu yana kazancı ise yüzde 5,30’a geriledi.

Yapılan açıklamada PPG, 2021’in üçüncü çeyreğindeki satış hacimlerinin, şirketin üçüncü çeyreğin başında beklediğine kıyasla 225 milyon ila 275 milyon dolar daha düşük olmasını beklediğini duyurdu.

PPG satış hacimlerinin, emtia arzında artan kesintilerden, müşteri üretiminde daha fazla azalmadan, yarı iletken kıtlığından ve devam eden lojistik zorluklarından etkilendiğini söyledi.

Buna ek olarak, üçüncü çeyrek için hammadde enflasyonunun, daha önce bildirilenden yaklaşık 60 milyon ila 70 milyon dolar arasında daha yüksek bir eğilim gösterdiğini bildirdi. Tedarik koşulları normalleştiğinde şirket, 2022’ye kadar güçlü satış büyümesi beklemeye devam ettiğini ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum