Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Powell’ın Verdiği İpuçları Hisse Senetlerinde Yeni Boğalara İşaret Ediyor

Amerika'nın önemli televizyon isimlerinden olan Jim Cramer, FED Başkanının yaptığı açıklamaların yeni boğalara işaret ettiğini söyledi.
Powell’ın Verdiği İpuçları Hisse Senetlerinde Yeni Boğalara İşaret Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

FED Başkanı Jerome Powell’ın dün yaptığı açıklamalar, Temmuz ayının sonundaki FOMC toplantısında faiz indirimine gidileceği yönündeki beklentileri artırdı. CNBC’den Jim Cramer ise Powell’ın faiz oranlarını düşürdüğü ipuçlarının hisse senetlerinde yeni boğaların başlangıcını sağladığını söyledi.

ABD hisse senedi işlemler, dün S&P 500 endeksinin kısa bir sürede 3000 puanın üzerine çıkmasının ardından yükselişle açılışa işaret ettiler.

ABD Hisseleri Yükseliş İşaretiS&P 500 endeksinin yeni bir rekor kırmaya yakın olduğu dile getirilirken, Powell’ın açıklamaları en çok hisse senetlerine destek verdi. Yatırımcılar Perşembe günü Senato Bankacılığı Komitesi nezdinde yürütülen soru ve cevap oturumu sırasında Powell’ın tonundaki değişiklikleri izleyecekler.

Dow Jones Sanayi Ortalaması ise UnitedHealth hisse senetleri liderliğinde yeni bir rekor seviyeye yükseldi.

Dow UnitedHealth Group ile YükseldiDow Jones 30 hisse ortalaması, ilk defa, 27 bin seviyesinin üzerinden işlem gördü. Türkiye saati ile 16:50’de yüzde 0,5 (132) puan yükselerek tarihi rekorunu tazeledi. S&P 500 ve Nasdaq Kompoziti ise yüzde 0,2 oranında değer kazandı.

UnitedHealth hisseleri, Beyaz Saray’ın uyuşturucu iadelerini ortadan kaldırma önerisini bırakmasından sonra yüzde 4’ten fazla arttı. Haberlerle birlikte CVS Health yüzde 7 oranında, Cigna yüzde 14 oranında artış yaşadı. İyi performans gösteren hisselerden bir diğer ise Delta Air Lines olurken, beklenenden daha iyi kazançları sayesinde yüzde 0,9 artış yaşadı.

Amazon ise pazar payını 1 trilyon doların üzerine getirerek yüzde 0,7 oranında değer kazandı.

Amazon Pazar Payı 1 Trilyon DolarPowell’ın ifadeleriyle birlikte dün hisse senetleri rekor seviyelere yükselirken, kısa vadeli faiz oranları düştü, altın yükseldi. Marketfield Asset Management CEO’su Michael Shaoul, genel mali şartların ve ekonomik verilerin dengesinin şimdiki zamanda böyle bir kesintinin görülmeyeceğini söylemenin yanlış olacağını söyledi.

Shaoul, “Bu, özellikle verim eğrisine, diğer finansal piyasaları geçersiz kılan prognostik bir yetenek kazandırıyorsa ve bir dereceye kadar ticari anlaşmazlığın genel ekonomik faaliyete dışsal bir şok oluşturuduğunu gösterirse tamamen sakıncalı olduğunu söylemekle aynı değildir. Tahmin etmek çok zor ve ekonomik veriler bazı durumlarda geçen yazdakinden daha zayıf,” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu