Yatırım yapmaya başla!

Reklam Gelirleri 1 Milyar Dolara Yaklaşan Pinterest Halka Arza Hazırlanıyor!

Reklam gelirleri 1 milyar dolara yaklaşan Pinterest'in 2019'un ortasında halka arz edileceği söylendi. Detaylar haberimizde;
Reklam Gelirleri 1 Milyar Dolara Yaklaşan Pinterest Halka Arza Hazırlanıyor!

Dünyanın fikir kataloğu olarak da tanımlanan Pinterest’in reklam gelirlerinde 1 milyar dolara yaklaştığı ve 2019’un ortasında halka arza hazırlandığı kaydedildi. Konuyla ilgili yakın kaynaklardan alınan bilgilere dayandırılan haber büyük yankı uyandırırken Pinterest’in yükselişi göz kamaştırdı.

Birden çok kişi, Pinterest’in ikincil piyasa menkul değer işlemlerini göz önüne alarak şirketin 13 ila 15 milyar dolar arasında bir değerlemeye sahip olduğunu vurguladı. Sosyal platformun mobil arama yeteneklerinin reklamverenler için cazip geldiği ve artan gelirlerin ardındaki en önemli etkenin bu olduğu söylendi.

2010 yılında piyasaya sunulan sosyal platform Pinterest, ulaştığı 1 milyar dolarlık reklam geliriyle göz kamaştırdı.

Pinterest'in Reklam Gelirleri 1 Milyar Dolara Yaklaştı Pinterest’ın değerlemesini yükseltmesi biraz zaman alsa da 2019 ortasında gerçekleştirilmesi beklenen halka arza sıkı hazırlandığı kaydedildi. İsmi gizli tutulan kişilerden alınan bilgiler ışığında, 2017 yılındaki 500 milyon dolarlık satışın ardından Pinterest’in bu yıl neredeyse iki katına çıktığı iddia edildi. Buna göre platformun mobil reklamlarda özel bir başarıya imza attığı bildirildi.

Çünkü aylık aktif kullanıcı sayısı 200 milyon olan şirket, büyük moda ve güzellik markaları için çok daha popüler bir yer haline geldi.

Pinterest 2019'un Ortasında Halka Arz Edilecek 2019’un ikinci çeyreğinde halka açık bir şirket olmayı hedefleyen Pinterest’in söz konusu tarihteki IPO’suyla bazı değerli ve yüksek profilli tüketici startupları arasına katılabilecek olmasına da dikkat çekildi. Keza Uber CEO’su Dara Khosrowshahi de halka arz için tarih olarak 2019’un ikinci yarısını vermiş, Airbnb CEO’su Brian Chesky de benzer açıklamalarda bulunmuştu.

Öte yandan; 13 ila 15 milyar dolar arasındaki ikincil piyasa değeri dolayısıyla yatırımcıların şimdiden Pinterest için iddialı olduğuna vurgu yapıldı.

Pinterest'in Halka Arz Öncesi Yaptığı Hazırlıklar NelerÇünkü söz konusu rakam, Haziran 2017’deki son finans turunda Pinterest’in ulaştığı 12.3 milyar dolarlık değerlemenin üzerindeydi. Ayrıca Business Times’ın araştırmasına göre şirketin Ocak 2017 itibariyle San Francisco’da 900 çalışanı vardı ve bu sayede şehirdeki en büyük 16. teknoloji işvereni olma özelliğini kazanmıştı.

Bu yıl San Francisco’da kaç çalışanı olduğunu açıklamasa da dünya çapındaki ofislerinde 1300’den fazla çalışana sahip olduğu bilgilerini vermişti. Pinterest’in ortak kurucusu ve CEO’su Ben Silbermann ise 1.6 milyar dolarlık servete sahip olarak belirtilmişti. PitchBook verilerine göre Körfez Bölgesi’nin en yüksek değerli girişimlerinden olan Pinterest’in Francoise Brougher’ı işe alması da şirketin halka arz öncesi hamleleri arasında gösterilmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum