Yatırım yapmaya başla!

Pinterest New York Borsası’nda İşleme Giriyor, Sembolü PINS Olacak!

Sosyal medya uygulaması olan Pinterest Wall Street sokaklarında alınıp satılmaya gidiyor. Halka arzında son çalışmaları süren şirketin işlem sembolu PINS olacak.
Pinterest New York Borsası’nda İşleme Giriyor, Sembolü PINS Olacak!

Pinterest, en son 2017 yılında halka arz yatırımcılarına hisse senetlerini her biri için 21,54 $ fiyatla satmıştı. Şirketin Pazartesi günü hangi aralığa gireceği belli değil ancak konuya hakim olan yatırımcılara göre 2017 seviyesinin altına düşmesi bekleniyor.

Genel olarak, halka arz hisselerinin nihai olarak başlangıç aralığında fiyatlandırılacağına dair hiçbir garanti yok ve sigorta şirketleri, genellikle hisse senedi satıldığında bunları aşabileceklerini umarak muhafazakar beklentiler belirlemeye çalışıyor.

Pinterest’in hisselerinin, bundan sonraki hafta New York Borsası’nda PINS sembolü altında işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Lyft Inc. Pusulası

Lyft Pinterest İçin Pusula Anlamı TaşıyorKamuoyuna giren çok değerli teknoloji şirketleri için bir barometre niteliğinden yakından izlenen Lyft Inc., son çıkışında bir miktar tökezleme göstermişti. Bu gelişme Pinterest’in muhafazakar bir tutum alma kararına katkıda bulunmuş olabilir. 

Hızla tırmanan şirket, halka arzını Mart ayının sonlarında, ilk özel değerlemesinin oldukça üzerinde olan başlangıç aralığının üstünde fiyatlandırdı. Ancak işlemin ilk gününde kapanıştan sonra hisse senetleri beklentiyi karşılamadı, ancak o zamandan bu yana bir toparlanma kaydetti ve halka arz fiyatlarının üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Pinterest’in listesi bir sonraki büyük sınav olacak. Bundan sonra, Uber Technologies Inc., Mayıs ayında en kısa sürede yılın en büyük teklifini ve rekordaki en büyük halka arz şirketlerinden birini sunmayı planlıyor.

Gelirde Artış Dikkat Çekici

Şirketin Açıkladığı Gelir Artışları Dikkat ÇekiciGeçtiğimiz ay, Pinterest yeni sorunlar için sıcak bir pazara girmeyi amaçladığı için halka arz zamanlamasını hızlandırmıştı. Geniş borsa bu yıl tırmanıyor ve oynaklık düşüktü, bu düzlem yeni arzlar için ideal bir zemin olarak görülüyor. İşlemin mevcut şartların sürdüğü varsayılarak, bu yıl halka arzlarda en iyilerden biri olması beklentiler dahilinde.

Pinterest’in aylık periyotta 250 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Kullanıcılar siteyi, oturma odası mobilyalarından akşam yemeği tariflerine ve dövmelere kadar değişen konulardaki milyarlarca resme göz atmak için ziyaret ediyor. Şirket, siteye dağılmış reklamlardan gelir elde etmekte.

Pinterest keskin bir gelir artışı ve daralmayı inceleştirdiğini bildirmişti. Pinterest’in 2018’e olan geliri, bir önceki yıla göre 472.9 milyon dolardan, 756 milyon dolara; şirketin net zararı 130 milyon dolardan 63 milyon dolara gerilemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum