Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Petkim Hisseleri 8,55 TL Rekorunu Kırıp Eksiye Yöneldi

Güne tüm zamanların en yüksek açılışıyla başlayan Petkim hisseleri rekoru yeniledi. 8,55’e çıkıp, sonrasında 8,41’e geriledi.
Petkim Hisseleri 8,55 TL Rekorunu Kırıp Eksiye Yöneldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM) hisseleri bu sabah bir kez daha rekor tazeledi. Şirket hisseleri dün 8,45 TL ile tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlerde 8,51 seviyesinden açılıp zirveyi yukarı taşıdı.

Petkim hisseleri 7 Aralık işlemlerinde 8,55 TL ile tarihi rekorunu kırdı.
Petkim Hisseleri 8,44 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Rekor seviyeye çıkmasının ardından yatırımcısına sunduğu yıllık getiri oranı %66, aylık %27 ve haftalık %8 seviyelerine yükseldi. Zirveyi kaydettikten sonra yön değiştiren hisseler saat 10.15’te 8,41 ile günün en düşüğüne geriledi.

Ardından hafif toparlanma gösterse de saat 12.00 sularında %0,24 ekside 8,44 TL’den işlem görüyor. Deniz Yatırım günlük bülteninde etilen-nafta makasındaki haftalık bazda gerçekleşen artışın hisselere olumlu yansıyacağını belirtti.

Şirket tarafından açıklanan verilere göre etilen-nafta makası 3 Aralık haftasında %8,3 artış ile 597,5 dolar seviyesine yükseldi. Bu durum etilen fiyatlarındaki %4,6, nafta fiyatlarındaki %1,2’lik artıştan kaynaklandı. Söz konusu makas yılın ikinci çeyreğinde 646,2 dolar seviyelerinde gerçekleşti.

Petkim, dün Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) işlem yasağı koyduğu hisseler arasında yer aldı. Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından yapılan duyuruda SPK kararı doğrultusunda borsalarda işlem yapma yasağı getirilen yatırımcıların “yasaklı” ve “Borsada işlem görmeyen pay” larına ait listesi Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda paylaşıldı. Aralarında PETKM, ZOREN, TAVHL, THYAO, SISE gibi önemli hisseler yer aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu