Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

%5’den Fazla Yükselen Paladyum için 2021’de Yeni Zirve Beklentisi Arttı

Paladyum yüzde 5’in üzerinde yükselişle bir yılın en yüksek seviyelerine yaklaştı. Değerli maden için öngörülen seviye aşılarak 2021’de yeni zirve beklentileri öne çıktı.
%5’den Fazla Yükselen Paladyum için 2021’de Yeni Zirve Beklentisi Arttı

Emtia piyasalarında hareketlilik görülürken paladyum günün en çok yükseleni olarak öne çıktı. Üstelik kaydettiği yükseliş %5’in üzerine ulaştı.

Platin ikamesi olarak görülen değerli maden, 15 Mart’ta 2386 dolar ile kapanış yaptıktan sonra 16 Mart’a 2387 dolar ile başlangıç yaptı.

TSİ 14:002ten sonra dik yükselişe geçen paladyum, 2529 dolar seviyesini gördü. Bu durum kısa süre önce Emtia Piyasaları Uzmanı Zafer Ergezen’den gelen yorumu hatırlattı.

Ergezen, ekonomilerin açılmasına ilişkin iyimserliğin emtia piyasalarını olumlu etkilediğini belirterek 2478 seviyesinin geçilmesi durumunda 2021’de yeni zirvelerin görülebileceğini söylemişti.

Söylenen seviye 2529 dolar ile rahatlıkla aşılırken paladyum için ilk direnç seviyesi 2560 dolar oldu.
Paladyum 2529 Dolar Gördü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

İkinci direnç 2622 dolarda bulunurken düşüş meyli durumunda destek seviyeleri sırasıyla 2310 ve 2403 dolar olarak belirtildi. Değerli madenin fiyatı son yükselişle 2535 dolar seviyesindeki bir yılın en yükseğine de yaklaşmış oldu.

Bu arada platin fiyatları da yüzde 1’in üzerinde artıda hareket ediyor. Günün en çok düşen emtiaları arasında ön planda yer alan kırmızı metal bakır ise TSİ 16:00 sularında yüzde 1,6 ekside seyrediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum