Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Yazar Bitcoin’in Yanında O Varlığa da Güveniyor!

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, sosyal medya hesabından yatırım yaptığı bir varlığı paylaştı. Detaylar haberde…
Ünlü Yazar Bitcoin’in Yanında O Varlığa da Güveniyor!
HABER GİRİŞ

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’e ve bazı emtialara olan desteği ile biliniyor. Kiyosaki insanlara finansal okuryazarlık eğitimi veren bir şirketin yöneticiliğini yapıyor.

Ünlü isim paylaşımlarında sıklıkla Bitcoin’e desteğini belirtirken, bu kez bir başka emtiaya dikkat çekti. Kiyosaki takipçilerine gümüşün şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinin (2011’de ons başına 48 dolar) yaklaşık yüzde 60 altında işlem gördüğünü ve emtiaya olan talebin artmaya devam ettiğini hatırlattı.

Gümüşün ons fiyatı yazım itibarıyla 24 dolar yakınlarında işlem görüyor. Finans uzmanı, gümüşün sadece değerli bir metal olmadığını, aynı zamanda geniş bir endüstriyel kullanıma sahip olduğuna dikkat çekti.

Gümüş fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kiyosaki, yakın zamanda Elon Musk’un işlettiği e-otomobil üreticisi Tesla’nın, onlardan çıkarılan gümüşü Tesla elektrikli araçlarının yapımında kullanmak üzere birçok madenin haklarını satın aldığını paylaştı.

Kiyosaki, Bitcoin ve gümüşün yanı sıra, ABD ekonomisinin mevcut durumu sırasında önemli olan altından ve BTC’den de sık sık söz ederek güvenli liman varlıklar olarak bahsediyor. Finans ve yatırım uzmanı yakın zamanda BTC, gümüş ve altın sahibi olduğunu belirtmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.