Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ons Gümüşte Yükseliş Devam Ediyor! Kritik Bölge Açıklandı

İran'ın İsrail'e yönelik saldırısının etkileri ve ABD'nin Orta Doğu'da geniş çaplı bir çatışmadan kaçınma isteğiyle ons gümüşün hareketleri dikkat çekti. İşte detaylar;
Ons Gümüşte Yükseliş Devam Ediyor! Kritik Bölge Açıklandı
HABER GİRİŞ

İran’ın İsrail’e yönelik saldırısının etkileri ve ABD’nin Orta Doğu’da geniş çaplı bir çatışmadan kaçınma isteği, ons gümüşün haftanın ilk işlem gününde sınırlı hareketler kaydetmesine neden oldu. Değerli metal, günü 28,09 seviyesinden açarak TSİ 15.42 itibarıyla yüzde 2,33 yükselişle 28,65 doları test etti.

ABD’de açıklanacak olan perakende satışlar raporu ve Empire State imalat endeksi gibi ekonomik göstergeler gümüş fiyatlarını etkileyebileceği öngörüldü.

GCM Yatırım tarafından bugün yayımlanan kısa vadeli teknik analize göre ons gümüş için 21 periyotluk Envelopes’un desteklediğinin 28-28,40 bölgesinde kritik önemde olduğu belirtildi. Değerli metalin bu aralık içindeki hareketinin önemli karar aşamasını belirleyebileceği tahmin edildi.

Pozitif yönde bir beklentinin güçlenmesi için ons gümüşünün 28,40 seviyesinin üzerinde kalıcı bir fiyatlamaya ihtiyacı olabileceği vurgulandı. Olası toparlanmalarda ise 28,70 ve 29,00 seviyelerinin hedeflenebileceği kaydedildi.

Diğer bir taraftan negatif yönde bir beklentinin öne çıkması için ons gümüşünün 28 seviyesinin altında kalıcılık sağlaması gerektiği eklendi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu durumda 27,80 ve 27,55 seviyelerinin destek olabileceği, 27,55 seviyesindeki herhangi bir tepkininse geri çekilme eğiliminin devamını gösterebileceğine işaret edildi.

Ons gümüşün kısa vadeli performansının belirtilen destek ve direnç seviyelerinin aşılmasıyla şekillenebileceğine dikkat çekildi. Bugünkü ekonomik göstergelerin yanı sıra jeopolitik gelişmelerin de piyasalar üzerinde etkili olabileceği bildirildi.

2024 yılının başından bu yana yüzde 19,88 oranında yükseliş gösteren ons gümüş bugün TSİ 16.20 itibarıyla yüzde 2,69 artışla 28,64 doları test etti.

Gram gümüş ise 2024 yılının başından bu yana yüzde 32,01 artış gösterdi. Aylık bazda yüzde 16,46 değer kazanan gram gümüş fiyatları bugün TSİ 16.21 itibarıyla yüzde 2,75 artışla 29,83 lira seviyesinde kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın