Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Osprey Funds, NFT Yatırım Fonu Oluşturacak

NFT pazarına olan kurumsal ilgi artmaya devam ediyor.
Osprey Funds, NFT Yatırım Fonu Oluşturacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Kurumlara kripto varlık imkanı sunan yatırım şirketi olan Osprey Funds, NFT’ler için piyasaya girdiğini duyurdu. Osprey, gelişmekte olan piyasaya yüz milyonlarca yatırım yapan firmanın temelini oluşturabilecek yeni bir fon başlatacak.

Firma, kurumsal yatırımcılara koleksiyon, sanat ve oyun varlıkları da dahil olmak üzere geniş bir varlık yelpazesini kapsayan NFT’lere aktif olarak yatırım yapan fonlara erişim sağlayacak. Osprey Funds CEO’su Greg King, zaman içinde bu fonlarda yüz milyonlarca dolara sahip olabileceklerini söyledi.

King, NFT’lerin yatırımcılar için hem kripto piyasaları hem de daha geleneksel hisse senedi piyasaları ile ilişkisiz yeni bir varlık sınıfını temsil ettiğini belirterek, bunun içi heyecanlandıklarını ifade etti.

NFT pazar hacmi
Kaynak: NonFungible

NFT pazarı bu yılın başlarında yaygınlaştı ve en popüler NFT pazarı OpenSea şimdiden 1 milyar doları aşan piyasa değeri ile tek boynuzlu at statüsüne ulaştı.

Sanat ve koleksiyon kategorisindeki bir NFT satışının ortalama fiyatı 100.000 doların üzerine çıktı. Büyük yatırımcılar için fon ve kurumsal saklama ürünleri eksikliği göz önüne alındığında, piyasaya çoğunlukla perakende oyuncular hakim oldu.

King açıklamasında, “Osprey Alpha ile, NFT ürünümüzden başlayarak sofistike yatırımcılar için birkaç benzersiz, aktif olarak yönetilen stratejinin geliştirilmesine ve kullanıma sunulmasına odaklanacağız.” ifadelerini kullandı.

OpenSea’deki aylık hacimler, Ağustos’ta 3 milyar dolar ile zirveye çıkarken, Kasım itibariyle 1 milyar doların altına geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%