Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

OpenSea Üzerinde Milyonlarca Dolarlık NFT Çalındı

OpenSea güvenlik açıkları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak bazı NFT koleksiyonlarının çalındığı ortaya çıktı. İşte detaylar...
OpenSea Üzerinde Milyonlarca Dolarlık NFT Çalındı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük NFT pazaryeri OpenSea, yeni bir siber saldırı ile karşı karşıya kaldı. OpenSea sosyal sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, kod yapısında yer alan bir açıktan dolayı bazı kullanıcıların NFT koleksiyonlarının çalındığını bildirdi.

Akıllı sözleşmelerle ilişkili bir istismar söylentilerini araştırdıklarını belirten ekip, yaşanan durumun web sitesi harici bir kaynak üzerinden gerçekleşen kimlik avı saldırısı gibi göründüğünü açıkladı.

NFT mağazası geçtiğimiz Cuma günü, kullanıcıların listelenen NFT’lerini Ethereum (ETH) blok zincirinden yeni bir akıllı sözleşmeye geçirmelerini gerektiren bir akıllı sözleşme yükseltmesini duyurmuştu. Henüz bu geçişi yapmayan kullanıcıların,, şu anda geçiş için herhangi bir gaz ücreti gerektirmeyen eski koleksiyonlarını kaybetme riski ile karşı karşıya olduğu bildirildi.

Şu ana kadar 32 kullanıcının bu açıktan etkilendiği ve 3 milyon dolarlık NFT çalındığı belirtiliyor. Mutant Ape Yacht Club, Bored Ape Yacht Club gibi çok değerli koleksiyon parçalarının çok düşük transfer ücretleri ile çalındığı gelen haberler arasında.

Kullanıcılara yeni akıllı sözleşmeye geçişle ilgili tüm izinleri iptal etmenin yanı sıra OpenSea’den gelen tüm bildirimlere karşı dikkatli olmaları tavsiye ediliyor. Akıllı sözleşmeleri denetleyen bir blok zinciri güvenlik şirketi olan PeckShield, söylentili istismarın “büyük olasılıkla kimlik avı” olduğunu belirtiyor.

NFT platformu üzerinde geçtiğimiz haftalarda da güvenlik açıkları ortaya çıkmıştı. Yapılan güvenlik araştırmasında, NFT’lerin büyük indirimler ile satın alınmasına imkan sağlayan bir açık tespit edilmişti. 

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%