Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alman Madenci Northern Data Hisseleri Operasyonel Büyüme ile Değer Kazanıyor

Madencilik devi, sektörde yaptığı yatırımlar ile beraber hisselerini artırıyor. Detaylar haberde…
Alman Madenci Northern Data Hisseleri Operasyonel Büyüme ile Değer Kazanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Almanya merkezli madencilik şirketi Northern Data, Ağustos-Aralık aylarında 26.554 Ethereum ve Eylül ile yıl sonu arasında 666 Bitcoin ürettiğini açıkladı. Şirketin hisseleri, geçen dönemdeki madencilik faaliyetlerine dair açıklama yapmasının ardından yükselişe geçti.

Madencilere bilgi işlem hizmetleri sağlayan Frankfurt listesindeki firmanın hisse fiyatı, %8,4’lük bir artışla 88 dolara ulaştı. Firma sadece Aralık ayında 227 Bitcoin ve 5.740 Ethereum üretimi gerçekleştirdi.

Northern Data, Ethereum’un neredeyse tamamının yenilenebilir enerjiyle üretildiğini belirtiyor. Madencilik şirketi Nisan ayında, Teksas’taki veri merkezi operasyonlarını 651 milyon dolara Riot Blockchain’e satmıştı. Eylül ayında ise kripto madencisi Bitfield’ı 450 milyon dolar karşılığında satın almıştı.

Block.One ve Christian Angermayer’in Cryptology Asset Group tarafından desteklenen Northern Data, daha önce Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin tarafından Teksas madencilik tesisi Whinstone’u 2019’da satın almasıyla ilgili piyasa manipülasyonu suçlamalarına maruz kalmıştı. Northern Data ise konuyla ilgili suçlamaları reddetmişti.

Madencilik şirketleri geçtiğimiz dönemde Çin hükümetinin uyguladığı yasaklar nedeniyle zor süreçlerden geçti. Şirketler daha sonra ABD, Kazakistan ve Rusya gibi ülkelere taşındı ve faaliyetlerine yeniden hız verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%