Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Net Holding Geri Alınan Payların İtfa Süresinin Uzatılması için SPK’ya Başvurdu

Piyasa şartları nedeniyle geri alınan payları elden çıkarmanın zor olduğunu belirten Net Holding, itfa süresinin ikinci uzatılması talebinde bulundu.
Net Holding Geri Alınan Payların İtfa Süresinin Uzatılması için SPK’ya Başvurdu

Net Holding A.Ş. geri alınan payların itfa süresinin yeniden değerlendirilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK), 11.08.2021 tarihinde başvuru yaptı. 25.07.2016 tarihli açıklamada, şirket sermayesinin %10’unu aşan payların elden çıkarılması için ek itfa süresi talep edilmişti.

SPK 23 Ocak 2021 tarihinde yaptığı toplantıda, 31.12.2021 tarihine kadar geçerli olan ek süre talebini kabul etti. Bugün ise 31.12.2022 tarihine kadar olmak üzere, ikinci kez ek süre istendi.

Şirket açıklamasında, 2020 yılında başlayan ve hala devam eden salgının yarattığı olumsuzlukların, geri alınan payların yüksek olması ve piyasa koşulları nedeniyle elden çıkarmanın mümkün olmadığı belirtildi. Bu nedenle de itfa süresinin yeniden değerlendirilmesinin istendiği bildirildi.

Şirketin NTHOL kodlu hisseleri, saat 14.18 itibarıyla %1,55 düşüş gösterdi.
Net Holding Hisseleri %1,55 Ekside
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Net Holding hisseleri 11 Ağustos işlemlerine hafif yükselişle başladı. Önceki kapanışını 3,87 liradan yaptıktan sonra, bu sabah 3,89’dan açıldı. Seansın ilk dakikalarında 3,91 lirayı gördü. Ardından düşüşe geçerek, 3,81’de seyretmeye başladı.

Gün içi en düşük seviye aynı zamanda 5 günlük sürecin en zayıf fiyatı olarak kaydedildi. Haftalık bazda 3,81 – 4,13 arasında hareket eden hisseler, %5,44 oranında değer kaybetti.

Aylık dönemde 3,72 ile en düşüğü, 4,14 ile en yükseği gördü. 4 haftada gerçekleştirdiği toplam düşüş oranı %2,55 oldu. Hisselerin yıllık değişimi ise %62 artış şeklinde gerçekleşti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum