Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nakit Akışı Tahminini Artıran General Electric Hisseleri Artıda

General Electric beklenti üstü ikinci çeyrek kazancı açıklarken hisseler 5 günde yüzde 3 değerlendi.
Nakit Akışı Tahminini Artıran General Electric Hisseleri Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünya devi General Electric hisseleri 2021’nin ikinci çeyreğine ilişkin verilerin ardından artıda seyrediyor. Dün 12,92 dolardan kapanış yapan General Electric, bugüne 13,33 dolarla başladı.

Gün içi hareket aralığı 12,98 – 13,47 olurken hisselerin 5 günlük getirisi yüzde 3’e ulaştı.

TSİ 17.40’ta yüzde 1,23 artıda ilerleyen GE hisseleri, yıl başından bu yana yüzde 21 değer kazandı.
General Electric Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

İkinci çeyrek raporuna göre General Electric, toplam gelirini yüzde 9 artırarak 18,3 milyar dolara çıkardı. Hisse başına 3 sentlik ortalama analist tahminiyle karşılaştırıldığında, çeyrek için hisse başına 5 sentlik düzeltilmiş kâr bildirdi.

Aynı zamanda GE bu yıl için serbest nakit akışı tahminini yükselterek 3,5 ila 5 milyar dolar aralığına çekti. GE Başkanı ve CEO’su H. Lawrence Culp, Jr. şöyle konuştu:

“GE ekibi ikinci çeyrekte güçlü bir genel performans sergiledi. Siparişler ve gelir büyümeye döndü, faaliyet marjlarımız tüm segmentlerde genişledi ve pozitif endüstriyel serbest nakit akışı sağladık.

Havacılığın erken iyileşme belirtileri göstermesiyle birlikte, sağlık hizmetleri ve genel olarak hizmetler tarafından yönlendirilen işlerimizde ivme artıyor. Cesaret verici nakit sonuçlarımıza dayanarak, tam yıl serbest nakit akışı görünümümüzü artırıyoruz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu