Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Moderna Hisseleri Zayıf 3Ç21 Kazancıyla Açılış Öncesi %10 Düştü

Moderna, üçüncü çeyrek kazançlarında beklentilerin çok altında rakam açıklarken hisseler açılış öncesi sert düştü.
Moderna Hisseleri Zayıf 3Ç21 Kazancıyla Açılış Öncesi %10 Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li biyoteknoloji şirketi Moderna, çeyreklik bilançosunu açıklayan şirketler arasına katıldı. Açıklanan rapora göre Moderna üçüncü çeyrekte beklentilerin altında kazanç açıkladı. Bununla birlikte Covid-19 aşı satışları için tam yıl tahminini aşağı yönlü revize etti. Hisseler açılış öncesinde sert satıcılı işlem gördü.

Moderna’nın Eylül ayında sona eren üç ay için hisse başına 7,70 dolarlık kazancı 9,05 dolarlık Wall Street tahminlerini karşılamadı.

Moderna Hisse 3Ç21 Düştü
KAYNAK: MarketWatch

Grup gelirleri de analistlerin 6,2 milyar dolarlık tahminlerinin altında 4,9 milyar dolar oldu.

Aynı zamanda mRNA-1273 koronavirüs aşısının satışları için 15 milyar ila 18 milyar dolar aralığına işaret etti ki bu önceki 20 milyar dolarlık tahminden düşürüldü. Moderna, 2022 mali yılı için satışlarınsa muhtemelen 17 milyar ila 20 milyar dolar arasında olacağını aktardı.

Moderna CEO’su Stéphane Bancel kazanç raporunda; “COVID-19 aşımızla dünya çapında yüz milyonlarca insana yardım etmekten onur duyuyoruz ve yine de işimizin bitmediğini biliyoruz” dedi.

Moderna’nın COVID-19 aşısının sürdürülebilir yüksek, dayanıklı etkinlik gösterdiğini gösteren gerçek dünya kanıtlarını görmenin umut verici olduğunu belirterek Moderna ekibine bilimsel tutkuları ve misyonumuza olan bağlılıkları için teşekkürlerini sundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu