Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MicroStrategy Bitcoin Rezervlerini Artırdı ve Alım Yapmaya Devam Edeceğini Açıkladı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 1 milyarı doları aşkın ödeme yaparak Bitcoin aldığını açıkladı.
MicroStrategy Bitcoin Rezervlerini Artırdı ve Alım Yapmaya Devam Edeceğini Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasında boğa sezonu yaşanıyor ve son dönemde kurumsal yatırımcıların ilgisi artmaya devam ediyor. Piyasaya olan yakın ilgisi ile bilinen MicroStrategy, yeni bir BTC alımı gerçekleştirdi. Şirket bir süredir rezervlerine Bitcoin eklemesi gerçekleştiriyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 10.452 adet Bitcoin alımı yaptıklarını ve bunun için 1 milyar 26 milyon dolar ödeme yaptıklarını açıkladı.

Yapılan son alım ile beraber şirketin rezervlerindeki toplam Bitcoin adedi 90.531 adete yükseldi. Bu da şirketin 4.5 milyar dolardan fazla Bitcoin sahibi olduğunu gösteriyor. Yapılan yatırım ile beraber BTC’nin ilerleyen dönemde yükseliş eğiliminde olması sürpriz olmayacaktır. Şirket CEO’su Michael Saylor, ilerleyen dönemde de Bitcoin alımını sürdüreceklerini söyledi.

MicroStrategy, Bitcoin Alımına Devam Ediyor

MicroStrategy, Bitcoin Alımına Devam Ediyor

Şirket tarafından yapılan duyuru, Bitcoin alımının devam edeceğini gösteriyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor açıklamasında, “Şirketin elinde kalan fazladan nakit parayı, Bitcoin almak için kullanmaya devam edeceğiz. Piyasa koşullarına bağlı olarak, Bitcoin satın almak için zaman zaman [daha farklı yollarla] sermaye toplayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan BTC alımlarının önemli bir bölümünün tahvil satışları sayesinde gerçekleştiği belirtiliyor. Şirketin bugüne kadar Bitcoin için yaptığı harcama 2.1 milyar dolara ulaştı. Bu alım yapıldığında BTC 23 bin dolar seviyesinden işlem görüyordu. Bugün itibariyle kripto para birimi 50 bin dolar seviyesinde ve bu veriler MicroStrategy’nin büyük kazanç elde ettiğini gösteriyor.

Saylor geçtiğimiz gün açıklamasında, Bitcoin’in alışverişlerde kullanılmaktan ziyade, birikim aracı olduğunu söylemişti. Kripto para biriminin son 10 yıl içerisinde yüzde 200’den fazla bileşik büyüme oranı olduğunu belirten MicroStrategy CEO’su, yatırımcılara tüm paralarını Bitcoin’e yatırıp 10 yıl beklemeleri gerektiğini ifade etmişti.

Diğer yandan Tesla da 1.5 milyar dolar Bitcoin alımı gerçekleştirmiş ve 3 haftalık kazancı ile şirketin yıllık otomobil satışlarından elde ettiği karı geride bırakmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu