Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MicroStrategy 2021 Son Çeyrekte Bitcoin’deki Düşüş Zararını Bildirdi

Bilişim şirketi portföyünde binlerce Bitcoin tutuyor ve geçtiğimiz yılın son çeyreğindeki düşüş, zararın artmasına neden oldu. Detaylar haberde…
MicroStrategy 2021 Son Çeyrekte Bitcoin’deki Düşüş Zararını Bildirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Michael Saylor’un başında olduğu MicroStrategy, belirli zaman aralıkları ile yüklü Bitcoin alımları ile biliniyor. Şirket son olarak geçtiğimiz gün portföyüne 660 BTC daha eklediğini duyurmuştu.

Bu alımın ardından firma 2021 son çeyreğe dair mali sonuçlarını paylaştı. MicroStrategy, Bitcoin’in geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yaşadığı düşüş nedeniyle 146,6 milyon dolarlık net zarar bildirdi.

Bu zararlar, geçen yılın aynı çeyreğine göre %125 artışla 248 milyon dolara çıkan şirketin faaliyet giderlerine eklendi. Firma son 6 çeyrekte BTC üzerindeki değer düşüklüğü ücretlerinde yaklaşık 900 milyon dolarlık kayıp yaşadı.

Şirket daha önce SEC’in konuyla ilgili almış olduğu karar sonrası, BTC değer düşüklüğü ücretlerini eklemeye karar vermişti. Düzenleyici kurum ayrıca, hisse bazlı tazminat gideri ile değer düşüklüğü kayıp ve kazançlarını satışlara eklemesini istemişti.

MicroStrategy şu anda Bitcoin başına 30.200 dolar fiyat ortalaması ile 3.78 milyar dolar değerinde 125.051 BTC’yi portföyünde tutuyor. Kripto para birimi Kasım ayında 69.000 dolara çıktktan sonra 33.000 dolara kadar geriledi. BTC yazım itibariyle 38.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu