Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Token Oluşturmaya Yönelik Yeni Bir Patentin Sahibi Oldu

Microsoft'un patent başvurusu ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından onaylandı.
Microsoft Token Oluşturmaya Yönelik Yeni Bir Patentin Sahibi Oldu

Amerikan teknoloji devi Microsoft, zincirler arası token yönetim sistemi uygulama teknikleri için blok zinciri ile ilgili yeni bir patentin sahibi oldu. Bu patentin başvurusu ilk olarak 2019’un Şubat ayında yapılmıştı.

Patent Microsoft tarafından defterden bağımsız token hizmeti veya bireylerin ve kuruluşların birden fazla dağıtılmış defter ağı ve platformunda token oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanıyan bir yazılım hizmeti olarak tanımlanıyor.

Patent Başvuruları Artıyor

Patent Başvuruları Artıyor

ABD’deki önde gelen kuruluşlar, blok zinciri teknolojisinin ve kripto para birimlerinin benimsenmesindeki bir artışın da etkisiyle, son birkaç yılda patent başvurularını önemli ölçüde artırdı.

Bu ayın başlarında, ABD’nin en büyük finans kuruluşlarından biri olan Bank of America, 2021 yılının ilk yarısında %8’i blockchain ile ilgili patentler de dahil olmak üzere 227 patent onayı aldığını duyurmuştu.

Patente dair açıklanan sistem, defter sınırlarını aşmayı içeren yeni ortaya çıkan iş kullanım durumları için geliştirmeyi daha verimli hale getiriyor. Microsoft, kripto para endüstrisi ile ilgili çok sayıda patent başvurusunda bulunarak, son yıllarda blok zinciri ile ilgili geliştirmelerde aktif olarak yer alıyor.

Teknoloji devi geçtiğimiz yıl özel madencilik cihazlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırmak amacıyla bireylerin vücut aktivite verilerini kullanarak kripto madenciliği yapmalarını sağlayan bir sistemi için patent başvurusunda bulunmuştu.



Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum