Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Michael Saylor’a Göre Bitcoin Fiyatı 5 Milyon Dolar Olacak

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in geleceğini çok parlak görüyor.
Michael Saylor’a Göre Bitcoin Fiyatı 5 Milyon Dolar Olacak
Son Güncelleme: 
Yorum

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yedi basamaklı bir fiyat etiketinin Bitcoin’in geleceğinde olduğuna inanıyor.
Katıldığı birröportajda konuşan Saylor, amiral gemisi kripto varlığının birim başına 5 milyon dolarlık bir fiyata ulaşabileceğini söyledi.

Bitcoin’in 1 milyon dolara gittiğini belirten Saylor, 5 milyon dolara çıkacağını gördüğünü belirterek, “çünkü parasal endeks olarak tüm endekslerin yerini alıyorsa, neden piyasa değeri olarak 100 trilyon dolara çıkmasın?” yorumunu yaptı. MicroStrategy şirketinin şu anda 91.326 Bitcoin’e sahip olduğunu belirten Saylor, kripto varlığının şu anda yatırımcılar için çığlık atan bir sinyal verdiğine dikkat çekiyor.

Bitcoin Eşsiz Bir Tasarıma Sahip

Bitcoin Eşsiz Bir Tasarıma Sahip

Hayatında bu kadar çığlık atan bir şey görmediğini söyleyen Saylor, 200 ila 300 trilyon dolarlık adreslenebilir bir pazar olduğunu ve termodinamik açıdan sağlam bir paranın tasarlandığını ifade ediyor.Saylor’a göre bu tasarımın fiyatlandığını düşünüyor.

Bitcoin’in yılda yüzde 200 büyüme kaydettiğini vurgulayan MicroStrategy CEO’su, kripto varlığının teknoloji devleri tarafından kopyalanma ihtimalinin düşük olduğunu tahmin ediyor.

BTC’ye yönelik kurumsal alımlarda artan bir ilgi söz konusu. MicroStrategy rezervlerinde en çok Bitcoin bulunduran şirket olarak öne çıkıyor. Diğer yandan Elon Musk’ın Tesla’sı da geçtiğimiz haftalarda 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı yaptığını açıklamıştı.

Şirket son olarak Tesla araç satımlarında Bitcoin ile ödeme imkanı yapacağını duyurdu. Tesla bu satışlardan elde edilen Bitcoin’lerin saklanacağını ve başka bir para birimine dönüştürülmeyeceğinin garantisini veriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%