Paylaşım

LG 2016 İkinci Çeyrek Verilerini Açıkladı


 

LG Electronics yılın ikinci çeyreğine ilişkin verilerini bugün kamuoyuna açıkladı. LG’nin ikinci çeyrek verileri ve ayrıntılar haberimizde:

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan LG Electronics, 2016 yılının ikinci çeyreğine ilişkin finansal verilerini bugün kamuoyuna açıkladı. Her geçen gün gelişen teknoloji piyasasında kendisine saygın bir yer edinmeyi başaran şirket, çağa uyumlu ve yenilikçi yüzüyle kar oranını artırmayı başardı. Açıklanan verilere göre, LG Electronics’in beyaz eşya ve ev eğlence sistemi bölümleri yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 140 oranında rekor bir artış göstererek 503,10 milyon dolarlık işletme karı elde etmeyi başardı. LG Beyaz Eşya & İklimlendirme Çözümleri Bölümü ise yılın ikinci çeyreğinde 373,24 milyon dolar kar elde ederek, bugüne kadarki en büyük çeyrek işletme karını gerçekleştirmiş oldu. Bir önceki yılın ikinci çeyreğine göre yüzde 4,8 oranında artış görülürken, 4,04 milyar dolar düzeyinde açıklanan ciroda özellikle klima sistemlerinin satışı bekleneni aşmayı başardı. Ayrıca LG’nin faaliyet karı yılın ikinci çeyreğinde yüzde 9’un üzerinde arttı. Uzmanlar yaptıkları değerlendirmelerde, şirketin gelişmiş ürün portföyü ve fiyatlandırma politikasının bu oranlarda oldukça önemli bir yer tuttuğunu dile getiriyorlar.

LG Mobil iletişim bölümü ikinci çeyrekte nasıl bir performans gösterdi?

Global teknoloji piyasasının en önemli kulvarlarından biri olarak kabul edilen, mobil iletişim bölümü oldukça büyük öneme sahip. Özellikle LG’nin mobil iletişim bölümünde nasıl bir performans göstereceği dikkatle takip ediliyordu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, yılın ikinci çeyreğinde mobil iletişim bölümünün cirosu ilk çeyreğe oranla yüzde 12 oranında arttı ve 2,86 milyar dolar seviyesine yükseldi. Piyasaya sürülen tüm akıllı telefonların adedi ise yılın ikinci çeyreğinde 13,9 milyonla bir önceki çeyreğe oranla artış gösterdi. Uzmanlar şirketin mobil iletişim bölümüyle ilgili olarak yaptıkları değerlendirmede, V, K ve X serilerinin şirketin bir sonraki çeyrekte satışlarını daha da artıracağını belirtiyorlar.

Ev eğlence bölümünde rekor işletme karı kırıldı

LG Electronics’in 2016 ikinci çeyrek finansal verilerinde kuşkusuz en çok dikkat çeken nokta, ev eğlence bölümünde görülen başarıydı. Rekorların kırıldığı bölümle ilgili olarak şirketten gelen resmi verilerde, 3,58 milyar dolarlık ciro elde edildiği ve 306,97 milyon dolar düzeyinde rekor işletme karı kırıldığı belirtildi. Ayrıca bir önceki yılın ikinci çeyreğine göre yüzde 5,7 oranında oldukça önemli bir artış gerçekleşti.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın