Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Levi Strauss Hisseleri Beklenti Üstü Kazanç Raporuyla %4 Üzeri Yükseldi

İkinci çeyrekte beklentileri aşan kazanç raporunda ileriye yönelik tahminlerini de yükselten giyim devi Levi Strauss hisseleri yükseliyor.
Levi Strauss Hisseleri Beklenti Üstü Kazanç Raporuyla %4 Üzeri Yükseldi

San Francisco merkezli önde gelen giyim firması Levi Strauss & Co. (Levi’s) hisseleri, beklentileri aşan kazanç raporu sonrasında yükseldi.

Levi, 1,28 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 23 sentlik düzeltilmiş kazanç bildirirken Refinitiv analistleri 1,21 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 9 sent kazanç bekliyorlardı.

Dün 28 dolarda kapanış yapan LEVI kodlu hisseler haftanın son gününe 29,44 dolarla başladı. Açılışın ardından 29,79 dolara kadar yükselirken bu 30,84 dolarlık rekora yaklaştı.

TSİ 16.45’te yüzde 4’ün üzerinde kazançla ilerleyen LEVI, 11 Mayıs sonrası en yükseğini kaydetti.
LEVI HİSSE YÜKSELİŞ
Kaynak: MarketWatch

Beş günlük getirisi yüzde 5,65 olan hisseler 3 ayda yüzde 13, yıl başından bu yana da yüzde 44,5 değerlendi. Şirketin dün açıkladığı 30 Mayıs 2021’de sona eren ikinci çeyreğe ilişkin mali sonuçları piyasalar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Hem mağazalarda hem de çevrimiçi ortamda yaşanan ivmeyle beklentileri aşan Levi, satışlarının 2019’dan yüzde 3 düşmüş olsa da üçüncü çeyrek mali satışlarının pandemi öncesi en yüksek seviyelere doğru ilerlediğini öngördü.

Levi Strauss & Co.’nun Başkanı ve CEO’su Chip Bergh, “gelirlerimizin hızlanan toparlanmasıyla ikinci çeyrekte güçlü bir ivme yakaladık ve tüm bölge ve kanallarda büyüme sağladık” dedi. CFO Harmit Singh de ileriye yönelik gelir ve kâr beklentilerini yükselttiklerini dile getirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum