Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kuzey Amerika’daki Madencilik Şirketleri Bitcoin’lerini Dörde Katladı

Halka açık Kuzey Amerika Bitcoin madenciliği firmaları, bu yıl şimdiye kadar 10.000 BTC'nin üzerinde üretim gerçekleştirdi.
Kuzey Amerika’daki Madencilik Şirketleri Bitcoin’lerini Dörde Katladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz dönemde Çin’in madenciler üzerindeki artan baskısı, şirketleri başka ülkelere taşınmaya zorladı. Madencilerin ilk seçimlerinden birisi ise Kuzey Amerika ülkeleri oldu. Bu bölgede faaliyet gösteren, ABD’de listelenen en büyük birkaç Bitcoin madenciliği şirketi, son iki aydan gelen toplam 10.500 BTC’den fazla madencilik yaptı.

Riot, Marathon, Bitfarm, Hut8 ve Argo’nun Ağustos ayında toplam 1.796 BTC çıkardı. Bu, Temmuz ayındaki toplu üretimlerinden biraz daha azdı. Şimdiye kadar üçüncü çeyrek için çıkışlar, ikinci çeyrek üretim oranlarına yakın seviyede.

Şirketlerin madencilik çıkışları
Kaynak: The Block Crypto

Üretimdeki artış, Çinli madencilerin rekabetinin azalmasından ve geçen yılın sonlarından bu yana Bitcoin madencilik ekipmanlarına yapılan milyarlarca dolarlık yatırımın bir sonucu olarak kurulu madencilik filolarının kademeli olarak genişlemesinden kaynaklanıyor.

Bitcoin hash rate
Kaynak: blockchain.com

Beş madencilik firmasının Ağustos ayı itibariyle sahip olduğu toplam Bitcoin miktarı, 4.176 BTC’ye çıktı. Şirketlerin tuttukları Bitcoin miktarı 1 Ocak’tan bu yana dört kattan fazla artış gösterdi.

Bitcoin hash oranı da madencilerin tesislerini aktifleştirmesi ile beraber yeniden artışa geçti. Son veriler itibariyle Bitcoin ağındaki toplam hash oranı 134.8 EH/’se yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%