Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Ticaretinin Gelecekte Tüm Finansal Kurumlara Yayılması Bekleniyor

Amerikalı yatırımcı Vikram Pandit, kripto para ticaretinin geleceği hakkındaki görüşlerini paylaştı.
Kripto Para Ticaretinin Gelecekte Tüm Finansal Kurumlara Yayılması Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

The Orogen Group’un başkanı ve Citigroup’un eski CEO’su Vikram Pandit, finansal kurumlar için kripto para ticaretinin geleceği hakkındaki görüşlerine yer verdi. Pandit’e göre, birkaç yıl içinde büyük bankaların veya diğer finans kurumlarının çoğu kripto para ticareti endüstrisine katılacak ve müşterilerine bu hizmeti doğrudan sunacak.

Geleneksel finans kurumlarının dijital varlık pazarına girmek için yeni yollar aradığı biliniyor. Endüstrinin popülaritesindeki artış, Bitcoin’in 65.000 dolara koşması ve ilk Bitcoin ETF’inin onaylanmasından sonra gerçekleşti.

Geçmişte bankalar kripto paralara karşı mesafeli yaklaşımıyla bilinirken, bugün bazı kurumlar dijital varlık hizmeti vermeye başladı. Goldman Sachs Group, geçen haftadan beri kripto vadeli işlem ticareti sunuyor.

Pandit, merkez bankalarının dijital varlıkları benimseme konusunda özel kurumlara katılacağını ve CBDC geliştirmek için daha aktif çalışacaklarını umuyor. Citibank eski CEO’su, dijital para birimlerinin kağıt tabanlı bankacılık sistemini modernize edeceğini ve değişim sürecini daha uygun hale getireceğini düşünüyor.

Kripto para piyasası ise son haftalardaki yükselişini sürdürüyor. Piyasanın toplam değeri 2.8 trilyon doların üzerine çıkmış durumda. En değerli kripto para birimi olan Bitcoin ise 66.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%