Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kraken, Bitcoin ATM Cihazlarında Güvenlik Açığı Olduğunu Açıkladı

Firma yazılım ve donanım güvenliği sorunlarına dikkat çekti.
Kraken, Bitcoin ATM Cihazlarında Güvenlik Açığı Olduğunu Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kraken Security Labs, yaygın olarak kullanılan bir Bitcoin ATM modelinde çeşitli yazılım ve donanım güvenlik açıkları olduğunu açıkladı. Güvenlik ekibi, 20 Nisan’da üretici General Bytes’a saldırı vektörlerini bildirdiğini belirtti.

Kraken, General Bytes’ın arka uç sistemi için yamalar yayınladığını ancak bazı düzenlemelerin donanım revizyonları gerektirebileceğini söyledi.

Bitcoin ATM’leri, kullanıcıların fiat para birimini kullanarak Bitcoin satın almalarını sağlıyor. Bilgi sağlayıcı Coin ATM Radar verilerine göre General Bytes, küresel pazarın %22,7’sini temsil eden ikinci en büyük Bitcoin ATM üreticisi konumunda.

Kraken’e göre söz konusu model olan BATMtwo (GBBATM2), varsayılan bir idari QR kodu, temeldeki Android işletim yazılımı, ATM’nin yönetim sistemi ve makinenin donanım kasası dahil olmak üzere çeşitli güvenlik açıkları barındırıyor.

Kraken Security Labs kullanıcıları bu makineleri kullanmadan önce neden dikkatli olmanız gerektiği konusunda uyarıyor. Veriler bu yıl Bitcoin ATM kurulumlarında %70’in üzerinde artış olduğunu ortaya koyuyor. Bu cihazlar 75 farklı ülkede bulunuyor ve sadece ABD’de 21 binden fazla Bitcoin ATM’si hizmet veriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%