Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kraken Analizine Göre Bitcoin Boğa Koşusu 98 Bin Dolarda Bitebilir

BTC’de tepenin neresi olacağına dair farklı görüşler yer alıyor.
Kraken Analizine Göre Bitcoin Boğa Koşusu 98 Bin Dolarda Bitebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Yeni araştırmalara göre Bitcoin şu anda popüler olan 98.000 dolarlık fiyat hedefini tutturabilir. Ancak bu seviye boğa döngüsünün zirve noktası olabilir. ABD’li borsa Kraken, Ekim 2021 Piyasa Özeti ve Görünümü “nde, bu çeyrek son boğa koşusunu kopyalarsa Bitcoin’in yaklaşık 96.000 dolara ulaşması gerektiğini söyledi.

Pek çok analist, BTC’nin 300.000 dolara kadar gideceğini tahmin ediyor. Kraken analizi ise bu seviyenin 100.000 doların altında kalacağına işaret ediyor. Kasım ayı kapanış fiyatı olan 98.000 dolarlık “en kötü durum senaryosu” çağrılarıyla karşı karşıya kalırken, Bitcoin bu seviyede zirve yapabilir.

Bitcoin 4. çeyrek karşılaştırma tablosu
Kaynak: Kraken

BTC’nin 2017’nin 4. çeyreğinin ayak izlerini takip etmeye devam ettiğini varsayan raporda, kripo paranın ay sonuna kadar daha da yükselleceği bekleniyor. Rapor ayrıca, Kasım ayının tarihsel olarak daha değişken olma eğiliminde olduğunu ve aynı zamanda en büyük aylık getirileri sağladığını belirtti.

Bitcoin’in mevcut koşusu 70.000 dolar civarında önemli bir dirençte durursa, bir düşüş %20’ye kadar çıkabilir. Zincir analisti Willy Woo 50.000-60.000 dolarlık bölgenin destek olarak yeterince sağlam olduğunu düşünüyor. Woo Bitcoin’in bu seviyelerin altına düşmesinin zor olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin son iki gündür etkili bir yükseliş içerisine Kripto para birimi 68.500 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Parite an itibariyle 67.850 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%