Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı Açıklayan Dagi Giyim Hisseleri Aylık %10 Arttı

Kayıtlı sermaye tavanı hakkında açıklamada bulunan Dagi Giyim’in hisseleri açıklama sonrasında pozitif seyrini sürdürüyor. Detaylar haberde;
Kayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı Açıklayan Dagi Giyim Hisseleri Aylık %10 Arttı
Yorum

Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) kayıtlı sermaye tavanı artırımı ve tavan geçerlilik süresi uzatımı hakkında açıklamada bulundu. Hisseler açıklama sonrasında pozitif seyrini sürdürdü.

Dün en son 2,87 TL’de kapanış yapan Dagi Giyim hisseleri, bugüne yatay açılış yaparken açılışta en yüksek 2,89, en düşük 2,86 TL’yi gördü. Açılıştan 11.00’a kadar yukarı yönlü seyreden hisseler, 3 liraya kadar çıkarken sonrasında gerilemeye başladı.

TSİ 14.35’te yüzde 1 artıda fiyatlanan DAGİ kodlu hisselerin seans içi hareket aralığı 2,86 – 3 TL oldu.
Dagi Giyim Hisse Artış
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

3 liralık yüksek seviye 13 Aralık sonrası en güçlü değeri işaretledi. Haftalık yüzde 1 artan Dagi hisseleri, aylık yüzde 10,2 değer kazandı. Yıllık bazda ise yüzde 17 civarında düştü.

Yükselişin sürmesi durumunda izlenecek ilk direnç 2,97 TL’yi gösterirken aşağı yönde 2,83 lira ilk destek olacak.

Dagi Giyim’in bugünkü açıklamasına göre Yönetim Kurulu’nun 18.01.2022 toplantısında mevcut tavanı olan 150.000.000 TL tutarının 600.000.000 TL‘ye artırılması ve Kayıtlı Sermaye Tavanı geçerlilik süresinin 2022-2026 yıllarını kapsayacak şekilde 5 yıl uzatılması için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmasına karar verildi.
Alınan karar doğrultusunda Sermaye Piyasası Kurulu’na bugün müracaat edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu