Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Katmerciler Hisseleri 11,6 Milyon Dolarlık Siparişle Yükseliyor

Katmerciler hisseleri, şirketin 11,6 milyon dolarlık sipariş aldığını duyurmasının ardından sert yükseldi.
Katmerciler Hisseleri 11,6 Milyon Dolarlık Siparişle Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Katmerciler), 11,6 milyon dolarlık sipariş aldı. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada gelişme şu ifadelerle bildirildi:

“Şirketimiz zırhlı savunma araçları ve muhtelif sivil ekipmanlar olmak üzere Afrika ülkesi kaynaklı $ 11.609.900 (OnBirMilyonAltıYüzDokuzBinDokuzYüzDolar) tutarında sipariş almıştır. Siparişler 2022 – 2023 yıllarında teslim edilecektir.”

Katmerciler hisseleri söz konusu açıklamanın ardından sert yükselerek 3,07 doları test etti.
Katmerciler Hisse Yükseliş
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Dün 2,94 Türk lirasından kapanış yapan KATMR kodlu hisse senetleri yeni güne 2,92 TL ile açılış yaptı. TSİ 11.00’a kadar hafif düşüş eğilimiyle hareket eden hisseler KAP bildirimi sonrasında yönünü yukarı çevirerek 3,07 dolara kadar yükseldi.

Sonrasında kazançlarının bir kısmını verse de artıda fiyatlanmaya devam ediyor. TSİ 11.37’de yüzde 1,36 kazançla hareket eden Katmerciler hisseleri bir ayda yüzde 11,5 değer kazandı. Yıllık bazda ise yüzde 92’lik kayda değer artış gösterdi.

Şirket bu hafta başka bir bildiriminde de sermaye artırımından elde edilecek fonların özkaynaklarını güçlendirmek, savunma sanayii alanındaki projelerin finansmanında, finansal borç anapara ve faiz ödemelerinde, Ar-Ge harcamalarında, dijital dönüşüm hizmetleri ve kapasite artırım yatırımlarının finansmanında, işletme sermayesi ihtiyacının fonlamasında kullanılacağını açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu