Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kansas City Southern Hisseleri 33,7 Milyar Dolarlık Teklifle Rekor Kırdı

Kansas City Southern için gelen 33,7 milyar dolarlık satın alma teklifi, hisseleri tüm zamanların en yükseğine çıkardı.
Kansas City Southern Hisseleri 33,7 Milyar Dolarlık Teklifle Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kansas City Southern (KSU) hisseleri, demiryolu şirketi için gelen satın alma teklifleriyle açılış öncesi işlemlerde yüzde 19’a varan yükseliş kaydetti. Piyasaların açılışın ardından süren yükseliş, hisseleri yeni rekor seviyelere çıkardı.

Dünkü işlemleri 256,40 dolardan tamamlayan KSU hisseleri, bugün 292,30 dolarla açılış yaptı. Bileşeni olduğu S&P 500 endeksi ise 4,163.26 puanlık kapanışın ardından 20 Nisan’a 4,153.44 puan ile ekside başladı.

S&P 500’ün en iyi performansını gösteren hisse senedi olarak öne çıkan Kansas City Southern, TSİ 16.35’te yüzde 14,5 artıda hareket ediyor.

297,47 dolar TSİ 16.50 öncesi kırılan son rekor oldu.
Kansas City Southern Hisse Rekor
Kaynak: MarketWatch

Yükselişin ardında ise şirket için başlatılan satın alma mücadelesi yer alıyor. Kaynaklarda yer alan bilgilere göre Ulusal Kanada Demiryolu (Canadian National Railway), şirket için nakit ve hisse senedi olarak hisse başına 325 dolar teklif etti.

Bu, Kanada Pasifik Demiryolu (Canadian Pacific Railway) tarafından sunulan hisse başına 275 dolarlık önceki teklifi geride bıraktı. Kanada Ulusal Demiryolları, demiryolu için 33,7 milyar dolarlık nakit ve hisse senedi teklifinde bulunurken şirket için bir teklif verme savaşı başlamış oldu.

Ulusal Kanada Demiryolu, Kanada Pasifik gibi yeni ABD-Meksika-Kanada Anlaşması’nın (USMCA) faydalarını vurguladı. USMCA; geçen yıl Temmuz ayında yürürlüğe girerek ABD, Meksika ve Kanada arasındaki Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması’nın (NAFTA) yerini almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu