Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JPMorgan Müşterilerine Bitcoin için 2022 Beklentilerini Sordu

Yatırımcıların sadece %5’i Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100.000 doları bulacağını tahmin etti.
JPMorgan Müşterilerine Bitcoin için 2022 Beklentilerini Sordu
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından JPMorgan, Bitcoin’in 2022 için fiyat tahminlerini müşterilerine sordu. Düzenlenen ankette JPMorgan Chase, müşterilerine 2022 yıl sonunda Bitcoin ticaretini nerede görüyorsunuz?” diye sordu.

Müşterilerin sadece %5’i dijital paranın 100.000 dolara ulaşacağını ve %9’u ise önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırarak 80.000 doların üzerine çıkacağını tahmin etti.

Banka, zengin müşteri portföyü ile tanınıyor. Bazı BTC boğaları, JPMorgan müşterilerinin %14’ünün en az 2 kat beklediği haberini memnuniyetle karşılayabilir, ancak bu kripto piyasasının alışık olduğu büyük bir yükseliş olmayacaktır.

Bitcoin 2022 sonu fiyat tahmini
Kaynak: JPMorgan

Müşterilerin %55’i yıl sonunda BTC’nin 60.000 dolar veya üzerinde olduğunu görüyor ve sadece bir çeyrek fiyatların son zamanlardaki 40.000 doların altına düşmesini bekliyor. JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin’in düşüş eğilimine şaşırmadığını belirterek, vadeli işlemlerine dayalı pozisyonların aşırı satıldığını ifade etti.

Analist kripto paranın gerçeğe uygun değerinin, yatırımcıların altına karşı oynaklık oranına bağlı olarak 35.000-73.000 dolar arasında değiştiğini ifade etti.

Yönetimi altında 2,6 trilyon doların üzerinde varlığa sahip olan grup, özellikle 2019’da kendi token lansmanı olan JPM Coin’den bu yana kripto alanına giderek daha fazla dahil oluyor.

Geçen yıl Eylül ayında JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’in beş yıl içinde 10 katına çıkabileceğini ancak yine de satın almayacağını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%