Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

JPMorgan CEO’su Bitcoin Değerini 10’a Katlasa da Almayacağını Söyledi

Bankacılık patronu Jamie Dimon, 2017'den beri Bitcoin'e yönelik olumsuz açıklamalarıyla biliniyor.
JPMorgan CEO’su Bitcoin Değerini 10’a Katlasa da Almayacağını Söyledi

Yatırım bankacılığı devi JPMorgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’in beş yıl içinde 10 kat artabileceğini belirterek, buna rağmen Bitcoin’in almayı düşünmediğini söyledi.

Bitcoin’in tarihsel olarak sadık bir eleştirmeni olan Dimon, 2017’de bunu bir sahtekarlık olarak nitelendirdi ve suçluların mali işlemlerini dolar yerine BTC’de gerçekleştirerek kayıt dışı işlem yapabildiklerini söylemişti.

Dimon katıldığı röportajda Bitcoin’i umursamadığını belirterek, kendisinin alıcı olmadığını ancak buna rağmen fiyatın 10 kat artabileceğini ifade etti. JPMorgan geçen yıl boyunca kripto ve blok zinciri girişimlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasına artan ilgiye dikkat çekmişti.

Firma Ocak ayında, büyük Bitcoin alımları ile bilinen MicroStrategy’nin %10’luk hissesini satın almıştı. Yakın tarihli bir rapora göre, JPMorgan yan kuruluşu Counterpoint Global, varlıklı müşterilere kripto para birimi yatırımları teklif etmeyi düşünüyor.

JPMorgan’ın 150 milyar doları aşan yönetim altındaki varlıkları, bankacılık sektörünün geri kalanı için oldukça büyük bir onay yol gösterici bir hamle olabilir. Bitcoin Nisan ayında 64.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yükseğini test etmişti.

Kripto para birimi 800 milyar doların üzerinde piyasa değeri ile yazım anında 43.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum