Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JCR Tarafından Değerlendiren İzdemir’in Hisseleri 2021’de %29 Düştü

JCR Avrasya, İzdemir için kredi derecelendirmesi yaparken IZMDC hisseleri negatif seyretti. Detaylar haberimizde;
JCR Tarafından Değerlendiren İzdemir’in Hisseleri 2021’de %29 Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

İzmir Demir Çelik Sanayi Anonim Şirketi (İzdemir) JCR Avrasya tarafından değerlendirildi. Buna göre JCR Avrasya, İzdemir’in uzun vadeli ulusal notunu BBB- (Trk) olarak belirledi. Kısa vadeli ulusal notu A-3 (Trk) olurken uzun vadeli uluslararası yabancı para notu BB oldu.

JCR Avrasya, notunda 2021 yılının ilk 9 ayında güçlü satış ve kâr rakamlarına ve öz sermaye seviyesini destekleyen büyük miktarda nakit sermaye enjeksiyonuna atıfta bulundu. Göz önüne aldığı unsurlar arasında İzdemir’in sektördeki uzun süreli varlığı, aktif büyüklüğüne göre düşük seviyede ticari alacak seviyesini de gösterdi.

İzdemir Hisse Yıllık Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.om

Döviz kurlarındaki keskin artış sonrası TL’de yaşanan değer kaybı ve önemli oynaklıklar, bozulan bilançolar, şirketlerin borç ödeme kapasitesinin etkilenmesi ve artan belirsizliği de ekledi.

IZMDC kodlu İzmir Demir Çelik hisseleri, açıklamanın yapıldığı dakikalarda 2,34 TL işlem gördü.

Önceki kapanışı 2,34 TL’de yapan hisseler, bugünkü seansa 2,35 TL ile açılış yaptı. Gün boyu zayıf fiyatlanan hisseler tüm göstergelerde negatif bölgede performans gösterdi. Haftalık yüzde 3,3 düşen hisseler aylık yüzde 4,5, yıllık bazda ise yüzde 29,6 değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu