Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Jack Dorsey, Bitcoin için Yasal Savunma Fonu Planlarını Paylaştı

Fon, Bitcoin geliştiricileri için yasal bir savunma sağlamaya yardımcı olacak. Ayrıntılar haberde…
Jack Dorsey, Bitcoin için Yasal Savunma Fonu Planlarını Paylaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Twitter eski CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey, Chaincode Labs’in kurucu ortağı Alex Morcos ve Sussex Üniversitesi’nde akademisyen Martin White ile bir “Bitcoin Yasal Savunma Fonu” oluşturma planlarını duyurdu.

Duyuru, fonun şu anda pek çok davanın konusu olan Bitcoin geliştiricileri için yasal bir savunma sağlamaya yardımcı olacağını belirtiyor. Yapılan duyuruda, geliştiricilere savunmaya yardımcı olmak için koordineli ve resmi yanıt vermeleri önerildi.

Bitcoin Yasal Savunma Fonu, yazılım geliştiricilerini aktif olarak Bitcoin ve ilgili projeler geliştirmekten caydıran yasal baş ağrılarını en aza indirmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak tanımlanıyor.

Fonun temel amacı, geliştiricileri, savunma avukatı bulma ve tutma, dava stratejisi geliştirme ve yasal faturaları ödeme de dahil olmak üzere Bitcoin ekosistemindeki faaliyetleriyle ilgili davalardan korumak olacak.

İlk etapta faaliyetler için para toplama planı bulunmuyor. Ancak daha fazla yasal işlem için veya personel için ödeme yapmak gerekirse, yönetim kurulunun talimatı ile bu yapılabilecek.

Kasım 2021’in sonunda Twitter CEO’luğundan ayrılan Dorsey, uzun süredir Bitcoin’in önde gelen destekçileri arasında yer alıyor. Dorsey’in Square’in merkezi olmayan bir Bitcoin değişimi geliştirme planlarına odaklanmak için sosyal medya şirketinden ayrılıp ayrılmadığı belirsizliğini koruyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu