Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter Eski CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in Doların Yerini Alacağını Söyledi

Eski CEO Dorsey, her fırsatta Bitcoin’e olan inancını dile getiriyor. Dorsey’in son paylaşımı bunu kanıtlar nitelikte oldu.
Twitter Eski CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in Doların Yerini Alacağını Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ve kripto para birimlerine olan desteğini dile getirmekten çekinmiyor. Ünlü isim BTC’ye olan desteğini vurgulayan yeni bir paylaşımda daha bulundu.

Ünlü rap sanatçısı Cari B’nin paylaşımına yanıt veren Dorsey, Bitcoin’in gelecekte doların yerini alacağını söyledi. Cardi B, genel olarak kripto paranın doların yerini alıp almayacağını sordu. Sonrasında ise Dorsey “Evet, Bitcoin olacak” yanıtını verdi.

Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su, kriptonun büyük bir destekçisi olarak biliniyor. Dorsey daha önce Square olarak bilinen fintech firması Block’a odaklanmak için geçen ay sosyal medya devinden ayrılma kararı almıştı.

Sosyal medya devinin yeni CEO’luk görevine ise Parag Agrawal getirildi. Agrawal’ın daha önce merkeziyetsiz projeler üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı biliniyor. Bu da Twitter’ın gelecekte de kripto para birimlerine olan yaklaşımını sürdüreceği şeklinde yorumlanıyor.

Bitcoin’in geçmiş yıllardan bu yana değerini sürekli artırması, kendisine inanların sayısını artırıyor. Kripto para birimi Kasım ayında, 69.000 dolar seviyesine çıkarak tüm zamanların en yükseğine çıkmıştı Buradan sonra konsolidasyon sürecine giren BTC, an itibariyle 48.800 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%