Yatırım yapmaya başla!

İş Bankası Hisseleri S&P’nin Pozitif Değerlendirmesine Rağmen Düşüşle Kapandı

Analistler S&P’nin not görünümünü yükselttiği İş Bankası hisselerinde artış beklerken, gün içinde %2,5’ten fazla düşüş gerçekleşti.
İş Bankası Hisseleri S&P’nin Pozitif Değerlendirmesine Rağmen Düşüşle Kapandı

Türkiye İş Bankası A.Ş. Class C (ISCTR) hisseleri, Çarşamba günü düşüşle kapandı. Yatırım kuruluşları sabah analizinde, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global Ratings’in İş Bankası’nın kredi notunu yükseltmesinin hisselere etkisinin olumlu olacağını öngörmüştü.

İş Bankası’nın C grubu hisseleri günü %2,34 düşüşle 6,25 liradan tamamladı.
İş Bankası Hisse %2,34 Değer Kaybetti
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Güne 6,42 TL’den başlayan banka hisseleri açılışta S&P değerlendirmesinin etkisiyle yükseldi. 6,46 TL ile günün en yükseğini gören hisseler, ikinci yarıda düşüşe geçerek 6,23’e geriledi. İş Bankası söz konusu değerlendirmeye ilişkin açıklamayı saat 17:43’te Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptı.

Açıklamada “Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global Ratings, İş Bankası’nın Uzun Vadeli Türk Parası ve Yabancı Para Kredi Notlarının Görünümünü “Negatif”ten “Durağan”a yükseltirken, ilgili notları B+ olarak teyit etmiştir.” bilgisine yer verildi.

Deniz Yatırım sabah notunda, söz konusu gelişmenin hisselere etkisinin sınırlı olumlu olacağını ifade etti. Seans açılışında anlık yükseliş olsa da, beklenen destek gelmedi.

ISCTR kodlu hisselerin günlük fiyat ortalaması 6,30 TL, 20 günlük ortalaması 6,41 TL ve 52 günlük ortalaması 6,68 TL oldu. Yıllık bazda %7 negatif getiri sağlayan hisseler, bu dönemde 4,44 – 7,38 arasında hareket etti.

C grubu hisseler haftalık bazda 6,23 – 6,59, aylık bazda 6,10 – 7,06 arasında seyretti. Bankanın B grubu hisseleri %2,22 oranında değer kaybetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum