Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İndeks Bilgisayar Bedelsiz Artırım için SPK’ya Başvururken Hisseleri Geriliyor

İndeks Bilgisayar çıkarılmış sermayenin %300 bedelsiz artırımıyla ilgili Sermaye Piyasası Kurulu'na müracaatını gerçekleştirirken, hisseler karışık seyretmeye başladı.
İndeks Bilgisayar Bedelsiz Artırım için SPK’ya Başvururken Hisseleri Geriliyor

İndeks Bilgisayar yönetim kurulunda bedelsiz sermaye artırımıyla ilgili kararını geçen hafta aldıktan sonra bugüne Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) müracaatını gerçekleştirdi. Dün gerçekleştirilecek olan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirimin, teknik arıza nedeniyle bugün yapıldığı da belirtildi.

İndeks Bilgisayar, 56 milyon lira olan çıkarılmış sermayesinin 300 milyon lira olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalması şartıyla %300 artırılmasına karar vermişti. 224 milyon liraya yükselecek olan çıkarılmış sermayenin artış tutarı olan 168 milyon liranın tamamının olağanüstü yedeklerden karşılanacağını söylemişti.

Şirket yönetim kurulunda alınan kararı SPK’ya müracaatı ile sonuçlandırdı. Yapılan başvuruyla ilgili değerlendirme bekleniyor.

İndeks Bilgisayar’ın INDES kodlu hisseleri güne pozitif bölgede başladıktan sonra 35,28 liraya kadar yükseldi.
İndeks Bilgisayar Hisseleri %0,47 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

İndeks Bilgisayar hisseleri TSİ 11.00 sularında %0,47 oranında ekside 33,90 lirada seyrediyor. Hisseler dünkü işlemleri 34 liradan sonlandırdıktan sonra bugüne 34,5 liradan açıldı. Daha sonra 35,28 liraya kadar ulaşan hisseler, bir miktar kâr satışıyla karşılaştı.

Şirket hisseleri karışık bir seyir izlemeye başlarken, yönünü aşağı çevirdi. Dünkü işlemlerde ise yeni distribütörlük sözleşmesinin etkisiyle hisseler yükseliş kaydetmişti. Dünkü işlemlerde hisseler 35,42 liraya kadar yükselerek bir yılın en yükseğine işaret etmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum