Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Huobi Borsası Çin’deki Bir Kuruluşunu İptal Etme Kararı Aldı

Çin merkezli kripto para borsası Huobi, ülkedeki kurumsal yapısında radikal bir değişikliğe gidiyor.
Huobi Borsası Çin’deki Bir Kuruluşunu İptal Etme Kararı Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Huobi borsası, Pekin’de kayıtlı Beijing Huobi Tianxia Network Technology Co., Ltd. adlı bir kuruluşu feshetti ve 45 gün içinde kaydını iptal edecek.

Konuyla ilgili borsa adına konuşan bir sözcü, feshedilen varlığın geliştirmenin ilk aşamalarında kurulduğunu ve işletme faaliyetlerine sahip olmadığınıu söyledi.

Huobi’nin’nin Çince karakterleri, Haziran ayından bu yana sosyal medyada oldukları için şirket bilgi platformunda sansüre uğruyor. Huobi’nin Çin’de kayıtlı sermayesi 10 milyon yuan olan beş yan kuruluşu bulunuyor.

Çinli yetkililer, yerel kripto madenciliği endüstrisini çok sıkı bir şekilde kısıtlıyor. Borsalar ve medya platformları da dahil olmak üzere diğer kripto alanları da bu kısıtlamalardan etkileniyor.

Borsa, Haziran ayı sonlarında Çin’deki kullanıcılara kaldıraç ticareti sunmayı durdurmuştu. Huobi Technology hissesi, bugün Hong Kong’da piyasaların açılmasından bu yana %15’ten fazla düşüş yaşadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%