Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Grayscale’in Bitcoin Kilitlerini Açması ile Temmuz Ayında Yükseliş Bekleniyor

Kilitlerin açılması ile satıcıların piyasadan çekilmesi bekleniyor.
Grayscale’in Bitcoin Kilitlerini Açması ile Temmuz Ayında Yükseliş Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in kurumsal yatırımcıları arasında Grayscale’ın başı çektiği biliniyor. Şirketin yönetimi altında 24 milyar doların üzerinde kripto varlık bulunuyor. Temmuz ayı içerisinde Grayscale’in kilitli olan varlıklarını serbest bırakması bekleniyor.

19 Temmuz’da serbest bırakılan 16.000 BTC ile en büyük kilit açma etkinliği gerçekleştirilecek. Açılacak varlıkların değerinin 627 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

 BTC'ye karşı GBTC primi
Kaynak: CryptoQuant

Şirketin bu hamlesi ile piyasadaki satış baskısının azalacağı ve volatilitenin artacağı tahmin ediliyor. Popüler Twitter yorumcusu Loomdart ve diğerlerinin bu hafta belirttiği gibi, Bitcoin 40.000 dolara yakın seyrederken dikkatler Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) alıcılarına ve satıcılarına odaklanıyor.

Grayscale kripto varlıklarını belirli aralıklar ile kilitleyip sonrasında serbest bırakıyor. Spota göre negatif prim ve fonların büyük ölçüde açılması kombinasyonu, Temmuz ayının BTC fiyat hareketi için özellikle ilginç olacağı anlamına geliyor.

Grayscale, Bitcoin kilit açma tarihleri
Kaynak: Bybt

Satış baskısının ortadan kalkması ile beraber BTC’nin daha volatil bir seyir izlemesi bekleniyor. Veriler geride bıraktığımız hafta boyunca Bitcoin vadeli işlemlere olan ilginin azaldığını gösteriyor. Bu da BTC işlem sayısında sert bir düşüşü beraberinde getirdi.

Bitcoin yazım itibariyle günlük tabloda %12’den fazla yükseldi ve 40.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Olumlu tablo ile beraber kripto para piyasasının toplam değeri ise 1.7 trilyon doların üzerine çıktı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%