Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman Sachs Bitcoin için 100 Bin Dolar Bekleyenleri Ölçen Anket Yaptı

Ankete katılan her 5 kişiden 1’i BTC için 100 bin dolar beklentisine sahip.
Goldman Sachs Bitcoin için 100 Bin Dolar Bekleyenleri Ölçen Anket Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralar değer kazandıkça yatırım iştahı daha da artıyor ve bu da işlem hacminin yükselmesine neden oluyor. Yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, Bitcoin’in geleceğine dair nabız tutan bir anket düzenledi. BTC ve dijital varlıkların yükseliş eğilimi ile yapılan ankette, katılımcıların önemli bir bölümü tımanışın süreceğine inanıyor.

New York merkezli banka, kendi pazar bölümünde dijital varlık işi yürüten şirketler üzerinde bir anket düzenlendi. Anket 280 kurumsal müşteriyi kapsıyor. Katılımcıların %60’ından fazlası dijital varlıklarının önümüzdeki 1-2 yıl içinde artmasını bekliyor. Ankete katılanların %40’ı işse kripto para piyasasına giriş yapmış durumda. Yanıt verenlerin yaklaşık %20’si, önümüzdeki 12 ay içinde Bitcoin’in 100.000 doların üzerine çıkacağını bekliyor.

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda 58 bin dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu seviyeden sonra düzeltme gören BTC, 42 bin ile 50 bin bandı arasında dalgalanmaya devam ediyor. Uzmanların büyük bölümü Bitcoin’in uzun vadedeki yükselişinin süreceğini tahmin ediyor.

Kripto para borsası Kraken CEO’su Jesse Powell, Bitcoin’in 10 yıl içerisinde 1 milyon dolara kadar tırmanacağını iddia etti. Bazı kaynaklar BTC ve Ethereum balinalarının yeni bir ralli için hazırlandığını belirtiyor.

Bitcoin yazım yazım itibariyle 46.900 dolar seviyesinden işlem görüyor ve günlük grafikte yüzde 7 değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%